facebook RSS # #

26.05.2018 16:06

Polska Agencja Prasowa Serwis Samorządowy
 
2016-01-12 15:12       aktualizacja: 2016-01-14 10:34       Wiadomości PAP
  A A A

Diagnoza USC. Inicjatywa Stowarzyszenia Gmin i Powiatów Wielkopolski

Diagnoza USC. Inicjatywa Stowarzyszenia Gmin i Powiatów Wielkopolski
Zbadamy stan USC
Fotolia
Nowe przepisy, systemy informatyczne, kontrowersyjna wysokość i sposób ustalania dotacji na zadanie celowe – należy zbadać stan funkcjonowania USC - uważa Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Wielkopolski.

Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Wielkopolski na spotkaniu Ogólnopolskiego Porozumienia Organizacji Samorządowych rozpoczęło działania mające na celu kompleksowe zdiagnozowanie funkcjonowania USC pod kątem finansowym, organizacyjnym i kadrowym.

Głównym celem spotkania było przygotowanie badania, mającego na celu zdiagnozowanie obecnego stanu funkcjonowania USC, zarówno pod kątem organizacyjnym (nowe przepisy prawne i systemy informatyczne) jak i finansowym (kontrowersyjna wysokość i sposób ustalania dotacji na zadanie celowe).

Uczestnicy ustalili, że przeprowadzą badania ankietowe wśród przedstawicieli wszystkich USC w swoich województwach i na podstawie otrzymanych informacji przygotują odpowiednie wnioski. Do współpracy zaproszona zostanie również strona rządowa – tylko w taki sposób możliwe jest – zdaniem organizacji - osiągniecie kompromisu i pożądanych zmian. Kształt ankiet zostanie ustalony w najbliższych tygodniach.

Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Wielkopolski w związku z pełnioną prezydencją w OPOS zajmie się koordynacją wszystkich działań, we współpracy z organizacjami z innych województw. Zakres prac jest bardzo duży – organizacja liczy na odzew USC z blisko 1000 gmin.

W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele USC w Nowej Soli, Wodzisławiu Śląskim, Sierakowicach i Luboniu, a także pani Natalia Walewska – Wojciechowska ze Zrzeszenia Gmin Województwa Lubuskiego oraz pan Maciej Kiełbus z Dr Krystian Ziemski & Partners Kancelarii Prawnej.

Ogólnopolskie Porozumienie Organizacji Samorządowych jest inicjatywą organizacji regionalnych mających na celu wzmocnienie działań lobbingowych na rzecz JST. Porozumienie powstało z myślą o stworzeniu platformy wymiany dobrych praktyk i doświadczeń, a jego rezultatem będzie łączenie wspólnych sił oraz inicjatyw samorządowych.

Aktualnie wśród sygnatariuszy jest 11 organizacji - Podkarpackie Stowarzyszenie Samorządów Terytorialnych, Sudecki Konwent Prezydentów, Burmistrzów i Wójtów, Stowarzyszenie Gmin Regionu Południowo-Zachodniego Mazowsza, Stowarzyszenie Związek Gmin i Powiatów Regionu Łódzkiego, Śląski Związek Gmin i Powiatów, Zrzeszenie Prezydentów, Burmistrzów i Wójtów Województwa Lubuskiego, Związek Gmin Lubelszczyzny, Związek Gmin Warmińsko - Mazurskich, Związek Gmin Pomorskich, Związek Gmin Śląska Opolskiego oraz Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Wielkopolski.

Kkż/
Serwis Samorządowy PAP
 
KOMENTARZE: 3 PRZEJDŹ NA FORUM

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

 
2016-01-13 12:21:21
urzednikUSC: Potwierdzam! Źródło zmienia dane w zaakceptowanym aktach.
 
2016-01-13 11:40:42
el: przyjrzyjcie się wszystkim modułom!!!!! nie tylko USC!!!!! ludzie przejrzyjcie na oczy!!!!!!! wszyscy mamy to samo bagno....myślicie ze nie fałszuje danych EL? my też pracujemy na tych samych danych..... tez mamy masę nieprawidłowości do poprawiania, z których nikt nas nie rozlicza...bo po co.... pracownicy EL i DO odezwijcie się bo wystarczy, że już ocenili nas w procentach ile to pracy mamy mniej - my pracujemy tak samo jak pozostali, udostępniamy dane z tych rejestrów podpisujemy sie pod tym,zaświadczamy!!!! nie wróci stare
 
2016-01-13 08:57:00
antek: Skandal! Uwaga! Aplikacja Źródło autorstwa Centralnego Ośrodka Informatyki w Łodzi samoczynnie fałszuje dane zawarte w aktach stanu cywilnego zatwierdzone przez kierowników USC. Inne dane kierownik USC zmigrował do aktu, który zatwierdził, a inne dane dzisiaj są w akcie.
 
newsletter

TAGI

PARTNERZY 


  Związek Gmin Wiejskich  

KONTAKT
Polska Agencja Prasowa SA
ul. Bracka 6/8, 00-502 Warszawa
Tel.: (+48 22) 509 22 22
Faks: (+48 22) 509 22 34
REDAKCJA SERWISU SAMORZĄDOWEGO PAP
ul. Bracka 6/8, 00-502 Warszawa
Tel.: (22) 509 23 67
Faks: (22) 509 23 72, (22) 509 22 20
e-mail: samorzad@pap.pl
e-mail klubowy: klub@pap.pl
DZIAŁ SPRZEDAŻY I OBSŁUGI KLIENTA
Tel.: (22) 509 22 25
Faks: (22) 509 22 72
pap@pap.pl
PAP Copyright © PAP SA 2013 .
Redakcja  |  O portalu  |  Licencje  |  Polityka Prywatności  |  v 1.4.25