facebook RSS # #

24.04.2018 16:11

Polska Agencja Prasowa Serwis Samorządowy
 
2016-01-16 16:11       aktualizacja: 2016-01-17 08:26       Wiadomości PAP
  A A A

Resort informuje. Powołanie nowych członków Komisji Wspólnej 26 stycznia

Resort informuje. Powołanie nowych członków Komisji Wspólnej 26 stycznia
Powołanie członków Komisji Wspólnej
nastąpi 26 stycznia
Fotolia
Nadal nie ma członków Komisji Wspólnej – pisze poseł Jacek Protas, były marszałek Warmii i Mazur. Współprzewodniczącym po stronie rządowej jest minister Mariusz Błaszczak, powołanie nowych członków nastąpi na posiedzeniu 26 stycznia – informuje MSWiA.

Mariusz Błaszczak na czele

Jak nas informuje MSWiA, współprzewodniczącym Komisji Wspólnej po stronie rządowej jest minister właściwy do spraw administracji publicznej, czyli minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Błaszczak.

Członkowie będą wkrótce

Najbliższe posiedzenie Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego zaplanowano na 26 stycznia br. o godz. 10.00 w KPRM, gdzie nastąpi powołanie nowych członków.

Interpelacja posła

Z informacją, że rząd nie powołuje członków Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego, zwrócił się do ministra spraw wewnętrznych poseł Jacek Protas, były marszałek województwa warmińsko-mazurskiego.

Przekazał w związku z tym interpelację, w której zaapelował o podjęcie pilnego dialogu ze stroną samorządową w ramach komisji i ustalenie terminarza posiedzeń.

Jak pisze poseł, „procedowane przez Sejm VIII kadencji ustawy ingerują w zakres kompetencji samorządów terytorialnych, czego przykładem jest choćby przyjęta przez obie izby ustawa o zmianie ustawy o systemie oświaty oraz niektórych innych ustaw, tymczasem od dnia wyborów nie zostali powołani członkowie strony rządowej Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego”.

Współpraca samorządu z rządem powinna być kontynuowana

Jak podkreśla Jacek Protas, samorząd realizuje przeważającą liczbę zadań publicznych i bierze na siebie ciężar prowadzenia inwestycji i zarządzania programami unijnymi.

- Dlatego uważam, że współpraca samorządu z rządem powinna być kontynuowana dla dobra publicznego, a miejscem do dyskutowania poszczególnych aktów prawnych stać się ponownie Komisja Wspólna Rządu i Samorządu Terytorialnego. Zapewni to też wyższą jakość prawa stanowionego przez parlament i rząd – dodaje Jacek Protas.

Kkż/Serwis Samorządowy PAP
TAGI: KWRIST , RZĄD
 
KOMENTARZE: 3 PRZEJDŹ NA FORUM

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

 
2016-01-20 09:18:33
sołtys: odpowiedź P. informatorowi: jak członkowie komisji będą tak traktowani jak posłowie z opozycji na komisjach i posiedzeniach parlamentu to szkoda ich czasu i delegacji, "wszystkowiedzący" z Panem Błaszczakiem na czele zadecydują za nas samorządowców co jest dla mieszkańców dobre i jedynie słuszne, zresztą już zadecydowali wiele rzeczy jak np. reformę oświatową ,wolną kwotę od podatku ,itp.itd. !.
 
2016-01-18 23:37:24
Informator: Odpowiedź p.Tadeuszowi: Wszelkie informacje o trybie wyborów członków KWRiST, trybie pracy jej, podejmowanych tematach na spotkaniach oraz opinie i stanowiska korporacji samorządowych są prezentowane na stronie http://www.kwrist.mac.gov.pl. Nie trzeba pisać dramatycznych postów na portalu pap, wystarczy poszukać informacji w internecie. Skończyły się czasy posyłania umyślnego dla oświecenia umysłów niedoinformowanych. Obecnie mamy wiek informacji cyfrowej zawierającej pełny przekaz wiedzy i obrazu świata zewnętrznego.
 
2016-01-18 20:54:55
Tadeusz: Jako wieloletniego samorządowiec proszę o udzielenie informacji kto i na jakich zasadach powołuje ( wyłania ) członków komisji komisji. Czy samorządowcy którzy od wielu kadencji są w składzie chociaż raz uzgadniali, informowali swoich kolegów o ustaleniach wspólnych z rządem, czy chociaż raz poinformowali koleżanki i kolegów o tematach poddanych pod rozwagę na komisji wspólnej? uczciwie i z odpowiedzialnością za słowa uprzejmie dziękuję za takich samorządowców którzy powinni reprezentować nas na tym forum. Z poważaniem

 
newsletter

TAGI

PARTNERZY 


  Związek Gmin Wiejskich  

KONTAKT
Polska Agencja Prasowa SA
ul. Bracka 6/8, 00-502 Warszawa
Tel.: (+48 22) 509 22 22
Faks: (+48 22) 509 22 34
REDAKCJA SERWISU SAMORZĄDOWEGO PAP
ul. Bracka 6/8, 00-502 Warszawa
Tel.: (22) 509 23 67
Faks: (22) 509 23 72, (22) 509 22 20
e-mail: samorzad@pap.pl
e-mail klubowy: klub@pap.pl
DZIAŁ SPRZEDAŻY I OBSŁUGI KLIENTA
Tel.: (22) 509 22 25
Faks: (22) 509 22 72
pap@pap.pl
PAP Copyright © PAP SA 2013 .
Redakcja  |  O portalu  |  Licencje  |  Polityka Prywatności  |  v 1.4.25