facebook RSS # #

24.05.2018 09:43

Polska Agencja Prasowa Serwis Samorządowy
 
2016-02-11 15:08       aktualizacja: 2016-02-11 18:47       Wiadomości PAP
  A A A

Równo w bagnie. Liczy się każdy głos – pisze Czytelnik o planie dla Źródła

Równo w bagnie. Liczy się każdy głos – pisze Czytelnik o planie dla Źródła
Akty zgonu wciąż akceptują się bez PIN-u...
Fot.AR
„Każdy głos powinien się liczyć” – pisze Czytelnik o planie naprawczym dla Źródła. „Nikt nie bierze pod uwagę najmniejszych JST” – dodaje informatyk. A akty zgonu wciąż akceptują się bez PIN-u.

Resort cyfryzacji szykuje plan naprawczy dla Źródła, czytelnicy są oburzeni tym, że nie konsultowano z nimi zmian.
 
A kierownik USC przysyła nam ostatnie zgłoszenie na Atmosferę:
„W trakcie akceptacji projektu aktu zgonu przy bieżącej rejestracji system zawiesił się (…) Po kilku minutach przerwano akcje akceptacji, system przełączył użytkownika do strony startowej. Po sprawdzeniu okazało się jednak, że akt zgonu został zatwierdzony. Nikt inny w tym czasie nie dokonywał akceptacji tego aktu”.

„Stowarzyszenia, zrzeszenia, związki, czyli polityka, a użytkowników systemu, którzy mają bezpośredni kontakt z aplikacją i składają kilkadziesiąt zgłoszeń miesięcznie na Atmosferze nikt nie bierze pod uwagę” – pisze na forum samorządowiec.

Jak podkreśla, „przez rok walczymy z COI, wytykamy błędy, zgłaszamy propozycje udoskonalenia systemu i nic się nie dzieje (…) Czy mamy zawiązać dodatkowo stowarzyszenie pracowników ewidencji ludności oraz związek obsługujących RDO?” – pyta.

To komentarz po spotkaniu minister cyfryzacji Anny Streżyńskiej z przedstawicielami Stowarzyszenia Urzędników Stanu Cywilnego oraz z Moniką Jakubiak, wicedyrektor Centralnego Ośrodka Informatyki.

Po naszej publikacji po spotkaniu na forum znowu zawrzało, czytaj Z minister u Źródła. Opinia po spotkaniu z szefową MC: wszystko jest możliwe

„Nikt nie bierze pod uwagę nas. Najmniejszych jednostek JST” – zaznacza Marcin - informatyk gminny.

kier. USC dodaje: „trochę się w tym wszystkim pogubiłem. Ustawodawca wskazał organ odpowiedzialny za funkcjonowanie Źródła, na stworzenie systemu została wyasygnowana odpowiednio duża kwota, system jest niefunkcjonalny, niewydolny, posiada błędy techniczne i merytoryczne. Narzędziem do zgłaszania błędów jest Atmosfera, konsultanci przez rok ignorują zgłoszenia użytkowników systemu, a obecnie organ odpowiedzialny za Źródło prowadzi konsultacje ze związkami i stowarzyszeniami (…)”.

„Atak na COI jest zasłużony i powinno się wyciągać konsekwencje z ich partactwa lub zaniechań. Nie rozumiem tylko, czemu po drugiej stronie jedni drugim do gardeł skaczą, chociaż równo siedzą w bagnie...” – zauważa słusznie las w usc.

„Co złego w tym, że SUSC występuje w rozmowach z MC? (…) każdy głos powinien się liczyć (…) Czy z racji mojego członkostwa w SUSC powinienem przestać zgłaszać błędy i uwagi na Atmosferę? Nie! (…) Nie oglądam się na innych, ani nie atakuję tych, którzy robią to samo co ja, ale innymi drogami” – dodaje.

Kkż/
Serwis Samorządowy PAP

k.kubicka_zach@pap.pl  
 
KOMENTARZE: 6 PRZEJDŹ NA FORUM

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

 
2016-02-12 13:48:59
usc: Popieram Wójta. Dotacje zmniejszone, straszą nas likwidacją etatów a pracy o wiele więcej. Pomocy żadnej. I jeszcze co miesiąc statystykę trzeba robić mimo, że raporty w źródle z pracy są. Tragedia te całe podejście władz do zadań zleconych.
 
2016-02-12 12:09:01
LAS Bagnos: Można pisać po kilkanaście zgłoszeń dziennie, to i tak nie pomoże, bo Panie i Panowie w Łodzi są dużo lepiej zaprogramowani na "robienie nic" niż Źródło. Kiedy zatrudnią kogoś normalnie myślącego? To nie może tak być, że Oni mają swoje instrukcje i klapki na oczach.
Kiedy ta łódzka ekipa zrozumie, że my nie prosimy o wsparcie, ale żądamy, aby system działał prawidłowo.
Pisząc zgłoszenia na Atmosferze czuję się jak żebrak, a ja nie chcę od nich wsparcia, bo to samorządowcy udzielają wsparcia COI i właściwemu ministrowi. Jakie to ma być wsparcie dla samorządu, jak to nie gminy są odpowiedzialne za Źródło. Trzeba zmienić kierunek myślenia.
 
2016-02-12 09:08:41
Wójt: Witam
Nikt nie piszę o drastycznym obniżeniu środków dla samorządów za wykonywanie zadań z zakresu administracji rządowej.Źródło miało wszystko załatwić za nas a jest ....
 
2016-02-12 08:23:12
sekretarz : Déja vu czy powtórka z rozrywki: rok 2014, wybory samorządowe, nowy program informatyczny do ich obsługi, fiasko kolejnych testów przedstawiane jako sukces (ujawniono błędy, które zostaną usunięte) i upór PKW, że wszystko jest dobrze, system działa tylko ludzie sobie z nim nie radzą...; rok 2016, od roku "działa" Źródło, jest super, tylko tysiące ludzi pracujących od lat w USC, DO i EL oraz durni prowincjonalni informatycy nie potrafią go obsłużyć - a ministerstwo rżnie głupa!
 
2016-02-12 07:33:52
kierownik: U mnie to samo dwa akty zostały zatwierdzone mimo że ich nie podpisałem - JAK PRACOWAĆ PANI PREMIER JAK PRACOWAĆ...?
 
2016-02-11 22:34:18
bagienny: Ja tam nie widzę żadnych postępów w funkcjonowaniu bagna. W service desk w Łodzi młodzi ludzie ignorują zgłoszenia, lekceważą samorządowców, nie odbierają telefonów i ogłupiają użytkowników systemu. Chyba najwyższa pora, aby całe COI było skupione w stolicy i objęte nadzorem ministra.
Szanująca się firma uwagi, podpowiedzi i wyjaśnienia użytkowników przyjęła by z wdzięcznością. Współpraca z COI w Łodzi od początku była trudna, chociaż relacji zachodzących pomiędzy końcowymi użytkownikami, a COI nie można chyba określić mianem współpracy.
 
newsletter

TAGI

PARTNERZY 


  Związek Gmin Wiejskich  

KONTAKT
Polska Agencja Prasowa SA
ul. Bracka 6/8, 00-502 Warszawa
Tel.: (+48 22) 509 22 22
Faks: (+48 22) 509 22 34
REDAKCJA SERWISU SAMORZĄDOWEGO PAP
ul. Bracka 6/8, 00-502 Warszawa
Tel.: (22) 509 23 67
Faks: (22) 509 23 72, (22) 509 22 20
e-mail: samorzad@pap.pl
e-mail klubowy: klub@pap.pl
DZIAŁ SPRZEDAŻY I OBSŁUGI KLIENTA
Tel.: (22) 509 22 25
Faks: (22) 509 22 72
pap@pap.pl
PAP Copyright © PAP SA 2013 .
Redakcja  |  O portalu  |  Licencje  |  Polityka Prywatności  |  v 1.4.25