facebook RSS # #

24.04.2018 16:07

Polska Agencja Prasowa Serwis Samorządowy
 
2016-03-07 14:33       aktualizacja: 2016-03-07 17:38       Wiadomości PAP
  A A A

7 dni w sieci. Tydzień z Internetem 2016 tym razewm w bibliotekach i szkołach

7 dni w sieci. Tydzień z Internetem 2016 tym razewm w bibliotekach i szkołach
14 marca zaczyna się
Tydzień z Internetem
Fotolia
Spotkania z mieszkańcami w bibliotekach, szkołach, siedzibach ngo czy pracowniach komputerowych - 14 marca szósty raz rozpocznie się kampania Tydzień z Internetem.

Już po raz szósty 14 marca rozpocznie się Tydzień z Internetem. Akcję wspiera między innymi Ministerstwo Cyfryzacji i Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Podczas kampanii odbędą się setki spotkań z mieszkańcami całej Polski w blisko 400 miejscach - bibliotekach, szkołach, siedzibach organizacji pozarządowych czy pracowniach komputerowych, atrakcją będzie quiz na Facebooku.

Tydzień z Internetem to ogólnoeuropejska kampania koordynowana przez organizację pozarządową Telecentre-Europe. W Polsce koordynuje ją Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego we współpracy z partnerami.
Motyw przewodni polskiej edycji to świadome korzystanie z Internetu i bezpieczne zakupy w sieci.

Od 14 do 20 marca instytucje zaangażowane w kampanię zorganizują spotkania, których uczestnicy dowiedzą się m.in., jak tworzyć odpowiednie hasła do komputerów czy poczty elektronicznej, jak bezpiecznie płacić za zakupy w sieci, jakie prawa przysługują kupującym w Internecie, których danych nie powinniśmy podawać sprzedawcy, jak sprawdzać wiarygodność sklepów internetowych. Lista instytucji biorących udział w akcji: http://rejestracja.frsi.org.pl/pr/tzi16
 
Na internautów czekać będzie quiz, w którym trzeba zmierzyć się m.in. z pytaniami: co zrobić, jeśli kupione przez Internet buty okazują się za duże? O czym należy pamiętać, logując się do poczty e-mail z publicznego komputera, np. w bibliotece?

Realizując kampanię wspólnie z bibliotekami, szkołami czy innymi lokalnymi instytucjami organizatorzy docierają do osób starszych czy mieszkańców małych miejscowości, czyli rzadziej używających Internetu i mających więcej obaw z tym związanych.

Kampania Tydzień z Internetem jest wspierana przez partnerów, którzy promują akcję i dzielą się na stronie kampanii swoimi zasobami dotyczącymi świadomego korzystania z sieci i bezpiecznych zakupów online. Są to: Akademia Przyszłości, Centrum Edukacji Obywatelskiej, Fundacja Aktywizacja, Fundacja Dzieci Niczyje, Fundacja Orange, Fundacja Szkoła z Klasą, SafeKiddo Foundation, mBank, Microsoft, UPC Polska.

Akcja została objęta patronatem Ministerstwa Cyfryzacji oraz Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Koordynatorem kampanii w Polsce jest Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, która pomaga mieszkańcom małych miejscowości korzystać z możliwości nowych technologii. W efekcie mają oni dostęp do praktycznej wiedzy - uczą się rozwiązywać konkretne problemy swoich społeczności i realizować ich aspiracje.

Dzięki programowi tysiące bibliotek publicznych na wsi i w małych miastach pełnią obecnie rolę lokalnych centrów aktywności, gdzie mieszkańcy spędzają czas, rozwijają zainteresowania, zdobywają nowe umiejętności i wspólnie działają. FRSI prowadzi także inne projekty wspierające rozwój lokalny z wykorzystaniem nowych technologii, m.in. Nowe Technologie Lokalnie, Link do przyszłości, O finansach… w bibliotece.
Więcej informacji: http://frsi.org.pl.  
Kkż/
Serwis Samorządowy PAP
 
KOMENTARZE: 0 PRZEJDŹ NA FORUM

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

 
newsletter

TAGI

PARTNERZY 


  Związek Gmin Wiejskich  

KONTAKT
Polska Agencja Prasowa SA
ul. Bracka 6/8, 00-502 Warszawa
Tel.: (+48 22) 509 22 22
Faks: (+48 22) 509 22 34
REDAKCJA SERWISU SAMORZĄDOWEGO PAP
ul. Bracka 6/8, 00-502 Warszawa
Tel.: (22) 509 23 67
Faks: (22) 509 23 72, (22) 509 22 20
e-mail: samorzad@pap.pl
e-mail klubowy: klub@pap.pl
DZIAŁ SPRZEDAŻY I OBSŁUGI KLIENTA
Tel.: (22) 509 22 25
Faks: (22) 509 22 72
pap@pap.pl
PAP Copyright © PAP SA 2013 .
Redakcja  |  O portalu  |  Licencje  |  Polityka Prywatności  |  v 1.4.25