facebook RSS # #

26.05.2018 16:07

Polska Agencja Prasowa Serwis Samorządowy
 
2016-03-25 15:30       aktualizacja: 2016-03-28 13:34       Wiadomości PAP
  A A A

Pięknie migruje. Publikujemy najnowsze opinie czytelników o aplikacji ŹRÓDŁO

Pięknie migruje. Publikujemy najnowsze opinie czytelników o aplikacji ŹRÓDŁO
Ludzi przywraca do życia...
Fotolia
„Nowe problemy po aktualizacjach”, „Źródło pięknie migruje z Techniki”, „ludzi przywraca do życia, anulując zgony” – to ostatnie opinie Czytelników o aplikacji do obsługi SRP.

„Jestem usatysfakcjonowany, że praca wielu ludzi nie poszła na marne. Przenieśliśmy z ksiąg prawie 100 proc. aktów do bazy Technika. Już teraz mamy komfort pracy, bo Źródło pięknie migruje z Techniki, a po masowej migracji poprawi się nie tylko nam, ale też innym USC” – pisze na naszym forum Kierownik USC.

„Ludzi przywraca do życia, anulując zgony, zmienia bądź usuwa adresy! Nanosi do porządkowanych przez lata rejestru mieszkańców nieistniejące nazwy miejscowości i ulic, moduł DO wydaje dowód a do EL importuje zgłoszenie wyjazdu za granicę! Można wymieniać bez końca....” – wylicza problemy Jan.

„(…) Należy zapytać się, gdzie podziały się dane, które gminy przekazywały transmisją do wojewodów, a wojewodowie do MSWiA?” – pyta Hanna Szymońska.

Kierownica zastanawia się, „która to grupa urzędników, a raczej jak liczna i z jakich urzędów dostąpiła zaszczytu członkostwa w grupie roboczej, która ma podpowiadać jak usprawnić system. Proszę nie zapominać, że usc mają swoje siedziby w dużych miastach, średnich, małych i w `pipidówkach dolnych` (…)”.

„Po każdej waszej aktualizacji, dochodzą nowe problemy - obecnie nie można wprowadzić wniosku dowodowego o statusie "po raz pierwszy", w USC zniknął niemalże cały zasób protokołów do sporządzonych aktów stanu cywilnego, subskrypcja do EL ściąga dane z ministerialnego PESLA, zacierając wcześniejsze adresy zameldowania, stany cywilne...(…) mieliście do dyspozycji świetne rejestry gminne (wielokrotnie czyszczone, uzupełniane, czy przy okazji wymiany dowodów, wyborów, czy spisu powszechnego), ale oparliście całość działania BAGNA na fatalnej jakości danych PESLA!” – zarzuca COI dart.

I dodaje: „rzecz jasna, nikt nie słuchał kierowników USC... Obecnie, błędy BAGNA się nawarstwiają, poszczególne rejestry się rozjeżdżają, wszelkie, nawet najprostsze czynności, są niezwykle czasochłonne, na czym cierpią petenci - odbiorcy usług! A całe odium za ten stan rzeczy spada na samorządy i użytkowników BAGNA”.

Programista odpowiada: „(…) te doskonałe aplikacje i doskonałe rejestry gminne zignorowały całkowicie rekomendację, by danych nie zastępować subskrypcją. I te doskonałe aplikacje ochoczo usuwają historię osoby (…), na jej miejsce wstawiając dane z SRP. Nie tak miało być i kręcenie w kółko, że ŹRÓDŁO coś wam kasuje w lokalnych bazach jest po prostu nieprawdą. Sami sobie kasujecie”.

Postawione przez Państwa pytania zadaliśmy Centralnemu Ośrodkowi Informatyki, po otrzymaniu odpowiedzi, opublikujemy je w Serwisie.

Czytaj też:
Wywiad z wicedyrektor COI Moniką Jakubiak:
Plany COI. Monika Jakubiak: 40 mln złotych na rozwój systemu rejestrów

Lepiej dla USC. Jest plan usprawnienia pracy Urzędów Stanu Cywilnego


Kkż/
Serwis Samorządowy PAP
 
KOMENTARZE: 7 PRZEJDŹ NA FORUM

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

 
2016-04-02 16:29:28
Kierownica: Wdrożono rok temu system bez należytego rozpoznania skutków finansowych i kadrowych. I jak zwykle nikt za to nie odpowiada z dawnego MSW a żeby ukryć "niedołęstwo" organizacyjne proponuje się obecnie urzędom, które nie sprostały zadaniu - bo może nie wypadało krytykować kolegów z ministerstwa lub z UM - nagrodę w postaci możliwości drukowania odpisów ze starej aplikacji.
Po pierwsze to może zadziała za pół roku - vacatio legis więc kolejki w Warszawie nie znikną.
Po drugie to opóźni wprowadzanie aktów do systemu (obecna prognoza - 30 lat)
Po trzecie utrudni pracę innym usc bo nie będą mogły korzystać z danych systemu.
Czekamy na decyzje o zatrudnieniu odpowiedniej do realizacji zadań liczby pracowników w usc oraz o przeznaczeniu odpowiednich środków dla samorządów na zadania zlecone.
Z radością witamy pożądaną przez usc możliwość wprowadzania aktów do systemu przez pracowników bez udziału kierownika.
 
2016-03-30 21:11:43
basia: przy podpisywaniu 1 aktu BAGNO generuje błędy, a tu kolejny cud: będzie można podpisać 500 jednym podpisem!
 
2016-03-30 12:07:51
Antek: @Centralny Ośrodek Informatyki: wysyłać Wam pomysły na usprawnienie aplikacji Źródło, a Wy to wdrożycie i dostaniecie za to kasę? Trzeba troszkę popracować.
Do czego ma służyć ta nowa skrzynka mailowa?

Przez rok nikt z Was nie czytał zgłoszeń na Atmosferze, a teraz zakładacie nową skrzynkę?
Wszystkie błędy systemu i pomysły na jego usprawnienie macie podane jak na tacy poprzez Atmosferę.

Poza tym po co Wam te pomysły, jak musicie wykonywać zlecenia ministra, już ponad rok piszecie, że COI nie może samo dokonać żadnej zmiany, zatem nasze pomysły powinny trafiać do ministra, aby naprowadził Was na dobrą drogę.
 
2016-03-30 10:39:02
Centralny Ośrodek Informatyki: Szanowni Państwo! Centralny Ośrodek Informatyki z uwagą śledzi komentarze, oceny i postulaty pojawiające się na tym forum dotyczące naszej działalności. Jest do dla nas cenne źródło wiedzy o problemach, które musimy rozwiązać. By ułatwić komunikację z Państwem zakładamy skrzynkę mailową propozycje@coi.gov.pl na którą można wysyłać swoje pomysły na usprawnienia aplikacji ŹRÓDŁO i całego SRP. Każda propozycja zostanie przez nas wnikliwie oceniona, a w razie zasadności wprowadzona w życie. Zachęcamy do korzystania.
 
2016-03-29 17:21:42
Marcin - informatyk gminny: Od samego początku byliśmy ignorowani jako JST przy wdrożeniu. Nikt nie chciał słuchać argumentów, że nasze dane są najaktualniejsze. Nikt nie chciał słyszeć o migracji tych danych do bagna. Dlaczego? Nie wiem. Dlaczego teraz nagle się ktoś obudził? Dlaczego znowu JST są ignorowane?
Tak gwoli przypomnienia... Pan wielki dyrektor Malicki twierdził, że dane znajdujące się w systemach USC są niewiarygodne. No tak. Setki tysięcy ludzi w tym kraju posługuje się (zgodnie z tą teorią) dokumentami wystawionymi w systemach, które mają (nadal!) niewiarygodne dane.
Bez komentarza...
 
2016-03-29 08:48:50
użytkownik końcowy: Programista z bożej łaski powinien wiedzieć, że aplikacje i rejestry gminne muszą posiadać homologację właściwego ministra, nie mamy własnych rozwiązań, tylko rozwiązania narzucone z góry, nie można zatem twierdzić, że aplikacje zignorowały rekomendację. Nasze aplikacje wykonują to, co przez Was zostało narzucone.
 
2016-03-29 08:11:45
urzędas: Jak tylko ogłosili, że źródło będzie zasilone z PESEL to było wiadomo, że to będzie katastrofa. Od zawsze wiadomo, że do PESEL nie przechodziły wszystkie zmiany, od zawsze było wiadomo, że najbardziej wiarygodne były bazy gminne.
Więc proszę o osobę odpowiedzialną za ten burdel, żeby się wytłumaczyła dlaczego zrobili na siłę coś złego, skoro można było zrobić to dobrze!!!
 
newsletter

TAGI

PARTNERZY 


  Związek Gmin Wiejskich  

KONTAKT
Polska Agencja Prasowa SA
ul. Bracka 6/8, 00-502 Warszawa
Tel.: (+48 22) 509 22 22
Faks: (+48 22) 509 22 34
REDAKCJA SERWISU SAMORZĄDOWEGO PAP
ul. Bracka 6/8, 00-502 Warszawa
Tel.: (22) 509 23 67
Faks: (22) 509 23 72, (22) 509 22 20
e-mail: samorzad@pap.pl
e-mail klubowy: klub@pap.pl
DZIAŁ SPRZEDAŻY I OBSŁUGI KLIENTA
Tel.: (22) 509 22 25
Faks: (22) 509 22 72
pap@pap.pl
PAP Copyright © PAP SA 2013 .
Redakcja  |  O portalu  |  Licencje  |  Polityka Prywatności  |  v 1.4.25