facebook RSS # #

20.04.2018 01:13

Polska Agencja Prasowa Serwis Samorządowy
 
2017-07-03 12:44       aktualizacja: 2017-07-03 12:45       Wiadomości PAP
  A A A

Przeciw deklaracji. Młodzież Wszechpolska o deklaracji prezydentów

Przeciw deklaracji. Młodzież Wszechpolska o deklaracji prezydentów
Fot.Fotolia
Młodzież Wszechpolska jako skandaliczną oceniła w poniedziałek deklarację o współdziałaniu w dziedzinie migracji, którą podpisało 11 prezydentów Unii Metropolii Polskich. Zapowiedziano pikiety w miastach, których prezydenci podpisali ten dokument.

O podpisaniu deklaracji poinformowano podczas piątkowej konferencji prasowej towarzyszącej odbywającej się w Gdańsku konferencji „Miasta integrujące. Integracja = bezpieczeństwo”. Jej sygnatariusze zadeklarowali m.in. „otwartość i wolę partnerskiej współpracy z administracją rządową, organizacjami pozarządowymi i związkami religijnymi w zakresie tworzenia i wdrażania polskiej polityki migracyjnej, opartej o zarządzaniu bezpiecznymi migracjami”.

„Polskie duże miasta od wielu lat są otwarte na procesy migracyjne i różnorodność mieszkańców” – napisano w dokumencie sygnowanym przez prezydentów Białegostoku, Bydgoszczy, Gdańska, Krakowa, Lublina, Łodzi, Poznania, Rzeszowa, Szczecina, Warszawy i Wrocławia. Jak dodano, „migracje to procesy dynamiczne, powszechne i – jak pokazuje historia świata – nieuniknione, a w kontekście sytuacji społeczno-demograficznej Polski – wręcz korzystne”.

Miasta zobowiązały się, że w swoim obszarze metropolitalnym, czyli też poza granicami administracyjnymi swego miasta krzewić będą ideę otwartości, integracji swoich nowych mieszkańców z dotychczasowymi mieszkańcami. Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz, powołując się na badania Uniwersytetu Warszawskiego, powiedział, że w 2030 r. Polska przestanie być krajem emigranckim, a stanie się krajem imigranckim. "Czyli więcej będzie przyjeżdżających obywateli innych krajów niż wyjeżdżających Polaków i dlatego warto z takim wyprzedzeniem przygotować się do tych trudnych procesów" - argumentował.

Rzecznik Młodzieży Wszechpolskiej Mateusz Pławski zadeklarował, że "jeśli za słowami tych prezydentów pójdą czyny, zapamiętamy ich jako parszywą jedenastkę". Według niego dla samorządowców podpisanie deklaracji "jest to pewnego rodzaju strzał w stopę przed wyborami". Podkreślił też, że samorządy nie są od prowadzenia polityki zagranicznej, czy migracyjnej i że jest to zadanie rządu.

Źródło: Codzienny Serwis Informacyjny

woj/
 
KOMENTARZE: 1 PRZEJDŹ NA FORUM

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

 
2017-07-04 08:04:16
Oglądający telewizję, internet: Dlaczego panowie politycy nie chcą zauważyć jakie zło, strach i niepewność wśród narodu wprowadzają ludzie przybywający z Afryki, Syrii czy dalekiego wschodu. Dlaczego brną w te zakłamane (bo nie przedstawiające prawdę)przyjmowania imigrantów. Dlaczego nie mówi się o tym jak oni się zachowują, czego żądają, czego chcą itp. itd. Tylko mami się społeczeństwo opowieściami, że uciekają przed wojną. Kto chciałby aby tak grupa imigrantów zamieszkiwała jego miejscowość? Kto by chciał aby po ulicach miejscowości spacerowały grupy niewyżytych chłopów? i tak można by wymieniać. Czy zatem tak ma wyglądać polityka przyjmowania uchodźców? Z perspektywy Polityka, z perspektywy warszawki oni mogą se gadać. A my tu żyjemy i się boimy o siebie, o swoje rodziny...
 
newsletter

TAGI

PARTNERZY 


  Związek Gmin Wiejskich  

KONTAKT
Polska Agencja Prasowa SA
ul. Bracka 6/8, 00-502 Warszawa
Tel.: (+48 22) 509 22 22
Faks: (+48 22) 509 22 34
REDAKCJA SERWISU SAMORZĄDOWEGO PAP
ul. Bracka 6/8, 00-502 Warszawa
Tel.: (22) 509 23 67
Faks: (22) 509 23 72, (22) 509 22 20
e-mail: samorzad@pap.pl
e-mail klubowy: klub@pap.pl
DZIAŁ SPRZEDAŻY I OBSŁUGI KLIENTA
Tel.: (22) 509 22 25
Faks: (22) 509 22 72
pap@pap.pl
PAP Copyright © PAP SA 2013 .
Redakcja  |  O portalu  |  Licencje  |  Polityka Prywatności  |  v 1.4.25