facebook RSS # #

21.07.2019 18:12

Polska Agencja Prasowa Serwis Samorządowy
 
2019-01-15 06:43       aktualizacja: 2019-01-15 15:46       Wiadomości PAP
  A A A

Parking rotacyjny. Sopocki magistrat chce zapewnić interesantom wolne miejsca na swym parkingu, dlatego będzie on płatny przy parkowaniu na dłużej niż godzinę

Parking rotacyjny. Sopocki magistrat chce zapewnić interesantom wolne miejsca na swym parkingu, dlatego będzie on płatny przy parkowaniu na dłużej niż godzinę
Fot. Jurek Bartkowski-Fotobank.pl/UMS
Pierwsza godzina na parkingu przy sopockim magistracie będzie bezpłatna, ale przy dłuższym parkowaniu trzeba będzie płacić. Ma to wymusić na nim rotację i zapewnić wolne miejsca parkingowe.

Pierwsza godzina parkowania będzie bezpłatna, każde rozpoczęte 20 minut będzie kosztować złotówkę. W tej formule parking będzie działał całą dobę, przez siedem dni w tygodniu. Ma to na nim wymusić rotację i zapewnić dzięki temu wolne miejsca parkingowe dla interesantów urzędu.

Parking liczy 59 miejsc, w tym 5 miejsc dla osób z niepełnosprawnością.

Parking znajdujący się za budynkiem Urzędu Miasta Sopotu, obsługiwany będzie przez operatora „wyłonionego w procedurze konkurencyjności”, skierowanej do zakładów pracy chronionej oraz innych podmiotów, których działalność obejmuje społeczną i zawodową integrację osób będących członkami grup społecznie marginalizowanych.

Zaproszenia do udziału w procedurze wyłaniania operatora zostało opublikowane na BIP Urzędu, zainteresowane podmioty do 24 grudnia 2018 r. składały wnioski. Wpłynął jeden – Spółdzielni Socjalnej Kooperacja. Z tym podmiotem ekonomii społecznej procedowane jest zawarcie umowy.

Parking zacznie funkcjonować z początkiem lutego br.

Zamontowany został już sprzęt do poboru opłat i wydawania biletów. „Dzięki temu interesanci, którzy przyjadą do magistratu, będą mieli możliwość zaparkowania samochodu, bo opłaty za parkowanie wymuszą w naturalny sposób rotację aut. Funkcjonujący podczas wakacji - testowy parking płatny, okazał się w tym zakresie bardzo skuteczny i nie było problemu z wolnymi miejscami parkingowymi dla interesantów” – pisze sopocki magistrat w swym komunikacie na ten temat.

Celem Spółdzielni Socjalnej Kooperacja, wybranej na operatora parkingu przy sopockim magistracie, jest umożliwienie osobom pozostającym bez pracy oraz osobom niepełnosprawnym aktywizacji zawodowej, a także prowadzenie reintegracji społecznej osób zatrudnionych w spółdzielni.

Spółdzielnia Socjalna Kooperacja prowadzi działalność o charakterze wielobranżowym.

W celu wprowadzenia osób bezrobotnych na rynek pracy Spółdzielnia Socjalna Kooperacja wykonuje również szereg działań towarzyszących takich jak doradztwo zawodowe, szkolenia i kursy zawodowe, współpraca z organizacjami pozarządowymi i publicznymi instytucjami rynku pracy.

Spółdzielnia pozyskuje również różnego rodzaju zlecenia od klientów biznesowych i prywatnych, przy realizacji których zatrudnia osoby bezrobotne. W spółdzielni zatrudnionych jest ok. 20 osób, które często kierowane są do niej przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Sopocie.

Pracownicy Spółdzielni pracują m.in. przy obsłudze parkingów letnich w Sopocie, pielęgnacji terenów zielonych, remontach mieszkań komunalnych i pracach budowlanych. Ponadto Spółdzielnia prowadzi również pierwszy w Sopocie sklep charytatywny LukLuk, w którym zatrudnione są osoby bezrobotne i niepełnosprawne.

Na podstawie: UM Sopot
TAGI:
 
KOMENTARZE: 0 PRZEJDŹ NA FORUM

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

 
newsletter

TAGI

PARTNERZY 


  Związek Gmin Wiejskich  

KONTAKT
Polska Agencja Prasowa SA
ul. Bracka 6/8, 00-502 Warszawa
Tel.: (+48 22) 509 22 22
Faks: (+48 22) 509 22 34
REDAKCJA SERWISU SAMORZĄDOWEGO PAP
ul. Bracka 6/8, 00-502 Warszawa
Tel.: (22) 509 23 67
Faks: (22) 509 23 72, (22) 509 22 20
e-mail: samorzad@pap.pl
e-mail klubowy: klub@pap.pl
DZIAŁ SPRZEDAŻY I OBSŁUGI KLIENTA
Rafał Szafrański
Tel.: (22) 509 27 03
Kom.: 722 202 428
r.szafranski@pap.pl
PAP Copyright © PAP SA 2013 .
Redakcja  |  O portalu  |  Licencje  |  Polityka Prywatności  |  v 1.4.25