facebook RSS # #

23.09.2019 18:26

Polska Agencja Prasowa Serwis Samorządowy
 
2019-02-12 14:28       aktualizacja: 2019-02-12 15:28       Wiadomości PAP
  A A A

Bezpartyjni do PE. Ruch z udziałem Bezpartyjnych Samorządowców wystartuje w wyborach do PE

Bezpartyjni do PE. Ruch z udziałem Bezpartyjnych Samorządowców wystartuje w wyborach do PE
Fot. PAP/R.Guz
Polska Fair Play - to nazwa nowego ruchu politycznego z udziałem Bezpartyjnych Samorządowców, który chce wystawić kandydatów w nadchodzących wyborach do Parlamentu Europejskiego. Na czele projektu stoi ekspert podatkowy i komentator polityczny Robert Gwiazdowski.

W tę nową inicjatywę zaangażowali się m.in. prezydent Bolesławca Piotr Roman, radny sejmiku województwa mazowieckiego Konrad Rytel, radny sejmiku wojewódzkiego lubuskiego i rzecznik Bezpartyjnych Samorządowców Łukasz Mejza.

Gwiazdowski zapowiedział, że pod nazwą Polska Fair Play ugrupowanie wystartuje w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Jego zdaniem, podczas tych wyborów najłatwiej jest zbudować nową inicjatywę.

"Co zrobimy później? Nie wiem, bo nie wiem jaki będziemy mieli wynik" - zauważył. "W tych wyborach liczymy głosy, nie mandaty, więc nie musimy tworzyć żadnych koalicji. Jak przekroczymy próg wyborczy, to wtedy mogę powiedzieć, że wystartujemy do parlamentu polskiego" - zapowiedział Gwiazdowski.

Polityk pytany o program ruchu w wyborach do PE odpowiadał, że gdy ostatni raz był przy urnie w roku 2003, głosował za przystąpieniem Polski do Unii Europejskiej. "Ale to co zrobili politycy Unii Europejskiej razem z polskimi politykami funkcjonującymi w UE, to nie jest to na co się umawialiśmy. To miała być Europa swobodnego przepływu kapitału, towarów, usług oraz ludzi, a stała się nie Unią Europejską tylko Unią eurokratyczną. Niektórzy twierdzą, że trzeba ją zniszczyć z niej wychodząc. My uważamy, że nie należy jej niszczyć, że miejsce Polski jest w Europie, ale należy wrócić do korzeni" - podkreślił Gwiazdowski.

Według niego, żeby Polska była silna w UE musi być silna gospodarczo.

Wyjasśiając genezę nazwy ugrupowania Gwiazdowski na konferencji prasowej w Warszawie podkreślił, że podczas swojego objazdu po Polsce osoby, które poznał stwierdziły, że "państwo gra z nimi nie fair". "Zarabiamy statystycznie średnio 5 tys. zł, a mamy z tego tylko 3 tys., a państwo zabiera z tego aż 2 tys. - to nie jest fair" - mówił Gwiazdowski. "Postanowiliśmy, że zagramy fair dlatego będziemy się nazywali Fair Play" - ogłosił Gwiazdowski. Zapowiedział, że konwencja programowa Polski Fair Play odbędzie się 2 marca w Warszawie.

Pytany, na czyje głosy liczy w najbliższych wyborach, powiedział, że przede wszystkim na głosy osób, które przez lata - tak jak on - "nie chodziły w ogóle na wybory", bo nie mieli na kogo głosować. "Druga grupa to jest tzw. elektorat +zaciśniętych zębów+. To są ci, którzy wypełniali swój obowiązek obywatelski, szli głosować, ale głosowali z zaciśniętymi zębami. Odchodząc od urny już wiedzieli, że źle zagłosowali, bo wybierali mniejsze zło. Nasza oferta jest następująca: jesteśmy najmniejszym złem" - oświadczył Gwiazdowski.

Wybory do PE zaplanowano w Polsce na 26 maja.

Źródło: Codzienny Serwis Informacyjny PAP

TAGI:
 
KOMENTARZE: 1 PRZEJDŹ NA FORUM

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

 
2019-02-13 09:05:50
andrzej: Jak uczy wrocławskie doświadczenie po wyborach samorządowych - "Bezpartyjni Samorządowcy" z bezpartyjnością nie mają nic wspólnego. To okazała się cicha przybudówka PiS, fałszywa i koniunkturalna. Dla stołka marszałka oszukali wyborców którzy myśleli, że faktycznie nie głosują na partię. A potem skumali się z PiS.

 
newsletter

TAGI

PARTNERZY 


  Związek Gmin Wiejskich  

KONTAKT
Polska Agencja Prasowa SA
ul. Bracka 6/8, 00-502 Warszawa
Tel.: (+48 22) 509 22 22
Faks: (+48 22) 509 22 34
REDAKCJA SERWISU SAMORZĄDOWEGO PAP
ul. Bracka 6/8, 00-502 Warszawa
Tel.: (22) 509 29 25
Faks: (22) 509 23 72, (22) 509 22 20
e-mail: samorzad@pap.pl
e-mail klubowy: klub@pap.pl
DZIAŁ SPRZEDAŻY I OBSŁUGI KLIENTA
Rafał Szafrański
Tel.: (22) 509 27 03
Kom.: 722 202 428
r.szafranski@pap.pl
PAP Copyright © PAP SA 2013 .
Redakcja  |  O portalu  |  Licencje  |  Polityka Prywatności  |  v 1.4.25