facebook RSS # #

14.10.2019 09:05

Polska Agencja Prasowa Serwis Samorządowy
 
2019-02-22 06:33       aktualizacja: 2019-02-22 14:19       Wiadomości PAP
  A A A

Gminny deweloper. Jarocińskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego działa także jako deweloper

Gminny deweloper. Jarocińskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego działa także jako deweloper
Fot. UMiG Jarocin
Należąca do gminy Jarocin spółka JTBS wybuduje 144 mieszkania – część na sprzedaż (w systemie deweloperskim), a część z „opcją partycypacji” i wykupu po 15 latach.

Dwupoziomowe apartamenty z tarasami i podziemnymi parkingami. Tereny rekreacyjne ze specjalnymi alejkami do biegania. A do tego przedszkole i restauracja na wyciągnięcie ręki. Taką ofertę mieszkaniową przygotowało właśnie Jarocińskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego, należące do gminy Jarocin.

Burmistrz Jarocina Adam Pawlicki podkreśla, że dwa najważniejsze dla rozwoju tego miasta i gminy filary to nowe miejsca pracy oraz budownictwo mieszkaniowe. - W naszej gminie sprzedane zostały prawie wszystkie tereny, przeznaczone pod przemysł – mówi burmistrz. - Wybudowane zostały takie zakłady, jak tartak i browar. Na ukończeniu prac związanych z budową jest największa fabryka przetwórstwa drobiu w Polsce.

Jeśli chodzi o drugi filar, to Jarocin jako jedna z pierwszych gmin w Polsce wybudował osiedla mieszkaniowe w ramach rządowego programu Mieszkanie Plus. Jednak nie zniechęciło to do dalszego inwestowania w Jarocinie przez prywatnych deweloperów. Te inwestycje uzupełnia to, co proponuje należąca do gminy spółka Jarocińskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego (JTBS), którego oferta jest coraz szersza. Kolejny oferowany przez nią produkt to kompleksowe osiedle - Zielone Tarasy, które będzie składać się z siedmiu bloków cztero- i sześciokondygnacyjnych. Każdy z nich będzie miał apartamenty dwupoziomowe na ostatniej kondygnacji z antresolą i tarasami (nawet 15 m 2) oraz garaże podziemne. W sumie powstanie 144 mieszkania.

– W bardzo wysokim standardzie – deklaruje Jerzy Wolski, prezes JTBS. Na osiedlu znajdzie się też budynek usługowy, a w nim: przedszkole, restauracja, pralnia oraz lokale biurowe i usługowe. – Projektując jakiekolwiek osiedla, myślimy też o całej infrastrukturze – mówi Jerzy Wolski. - Uważamy, że jest to bardzo ważne dla ludzi, którzy mogą mieć wszystko, co jest im potrzebne do życia w zasięgu ręki. Dlatego właśnie powstaje przedszkole i restauracja, która będzie dawała dużo pożytku nie tylko mieszkańcom tego osiedla. Chcielibyśmy, aby to osiedle spełniało także rolę rekreacyjno-wypoczynkową. Dlatego też nie zabraknie tam terenów zieleni czy placu zabaw. Pojawią się nawet specjalne alejki – z przeznaczeniem do biegania.

Mieszkania będą dostępne w dwóch modelach finansowania – systemie deweloperskim oraz z opcją partycypacji i wykupu po 15 latach. – Drugi wariant jest skierowany do ludzi, którzy dziś nie mogą sobie pozwolić na kredyt – tłumaczy prezes JTBS. - Chcemy im dać szansę na mieszkanie w wysokim standardzie. Stawka czynszowa będzie na pewno znacznie niższa niż oferuje to rynek prywatny w Jarocinie.

Budowa osiedla ruszy wiosną tego roku i potrwa około trzech lat.

jmk/

Na podstawie: UMiG Jarocin
TAGI:
 
KOMENTARZE: 0 PRZEJDŹ NA FORUM

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

 
newsletter

TAGI

PARTNERZY 


  Związek Gmin Wiejskich  

KONTAKT
Polska Agencja Prasowa SA
ul. Bracka 6/8, 00-502 Warszawa
Tel.: (+48 22) 509 22 22
Faks: (+48 22) 509 22 34
REDAKCJA SERWISU SAMORZĄDOWEGO PAP
ul. Bracka 6/8, 00-502 Warszawa
Tel.: (22) 509 29 25
Faks: (22) 509 23 72, (22) 509 22 20
e-mail: samorzad@pap.pl
e-mail klubowy: klub@pap.pl
DZIAŁ SPRZEDAŻY I OBSŁUGI KLIENTA
Rafał Szafrański
Tel.: (22) 509 27 03
Kom.: 722 202 428
r.szafranski@pap.pl
PAP Copyright © PAP SA 2013 .
Redakcja  |  O portalu  |  Licencje  |  Polityka Prywatności  |  v 1.4.25