facebook RSS # #

18.11.2019 06:21

Polska Agencja Prasowa Serwis Samorządowy
 
2019-07-08 10:30       aktualizacja: 2019-07-08 16:07       Wiadomości PAP
  A A A

Mieszkanie Plus. W Zamościu budowa rozpocznie się jeszcze w tym roku, na gminnej działce

Mieszkanie Plus. W Zamościu budowa rozpocznie się jeszcze w tym roku, na gminnej działce
Fot. PFR Nieruchomości
W Zamościu budowa osiedla w ramach rządowego programu Mieszkanie Plus, z 96 mieszkaniami, na gminnej działce, ruszy w IV kwartale tego roku.

8 lipca rozpocznie się przyjmowanie ankiet od osób zainteresowanych mieszkaniem na tym osiedlu. Będą one zbierane do 8 września.

Ich celem jest „zbadanie preferencji rodzin zainteresowanych najmem w ramach programu Mieszkanie Plus w Zamościu”. Wśród pytań znajdują się zarówno te dotyczące preferowanego metrażu oferowanych mieszkań, a także rodzaju umowy – najmu instytucjonalnego lub najmu z dojściem do własności. Ankieta jest dostępna na stronie internetowej Urzędu Miasta Zamość – www.zamosc.pl.

- Miasto Zamość było jednym z pierwszych samorządów w kraju, które zgłosiło swój akces do programu Mieszkanie Plus. Pod budowę mieszkań przekazaliśmy grunt przy ulicy Parkowej, gdzie jeszcze w tym roku wbijemy pierwszą łopatę. Cieszymy się z tego, ponieważ do naszego urzędu zgłaszają się chętni do udział w programie Mieszkanie Plus i zrobimy wszystko, by ten program działał dobrze w Zamościu. Ufam, że to nie koniec naszej współpracy i w przyszłości będziemy wspólnie realizować program Mieszkanie Plus - mówi prezydent Miasta Zamość Andrzej Wnuk.

W Zamościu na niespełna hektarowej działce powstanie osiedle z sześcioma 3-piętrowymi blokami, które pomieści mieszkania od jedno- do czteropokojowych (o średniej powierzchni 55 mkw.). Grunt wskazany przez miasto znajduje się przy ul. Parkowej. Ma zapewnioną niezbędną infrastrukturę społeczną – w promieniu kilometra od planowanej inwestycji są szkoły oraz przedszkole, a także liczne sklepy spożywcze. Ponadto w mieście są trzy uczelnie wyższe.

- Program Mieszkanie Plus idealnie wpisuje się w lukę mieszkaniową na rynku. Budujemy dla tych, którzy nie mogą ubiegać się o kredyt, ale zarabiają zbyt dużo, aby stanąć w kolejce do mieszkania komunalnego. Mieszkanie Plus w Zamościu wkracza w decydującą fazę. Myślę, że te 96 mieszkań może być szansą na poprawę jakości życia mieszkańców regionu, ale także sprowadzi do miasta nowe rodziny. Oprócz tego może być szansą dla ludzi młodych, uczących się w Zamościu, którzy będą podejmowali decyzję o pozostaniu w mieście - mówi doradca zarządu PFR Nieruchomości Janusz Kobeszko.

W ramach programu Mieszkanie Plus powstało już 867 mieszkań – w Białej Podlaskiej, Jarocinie, Kępnie, Gdyni oraz Wałbrzychu. Trwa też budowa ponad 650 mieszkań w Katowicach, Jarocinie i Kępicach. W Katowicach przy ul. Górniczego Dorobku pod koniec tego roku rozpocznie się nabór.

Jednym z elementów programu Mieszkanie Plus jest także program dopłat do czynszów Mieszkanie na Start. W Białej Podlaskiej już ponad 130 najemców korzysta z tych dopłat, dzięki którym ich czynsz zmniejszył się od 100 nawet do 300 zł.

W całym województwie lubelskim w ramach programu Mieszkanie Plus analizowanych jest 12 lokalizacji, których potencjał wynosi 1,2 tys. mieszkań. Większość gruntów została wskazana przez lubelskie samorządy.

Więcej informacji:

www.mieszkanieplus.gov.pl
www.infonajem.pl
www.mplus.pl

jmk/

Na podstawie: PFR Nieruchomości
TAGI:
 
KOMENTARZE: 0 PRZEJDŹ NA FORUM

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

 
newsletter

TAGI

PARTNERZY 


  Związek Gmin Wiejskich  

KONTAKT
Polska Agencja Prasowa SA
ul. Bracka 6/8, 00-502 Warszawa
Tel.: (+48 22) 509 22 22
Faks: (+48 22) 509 22 34
REDAKCJA SERWISU SAMORZĄDOWEGO PAP
ul. Bracka 6/8, 00-502 Warszawa
Tel.: (22) 509 29 25
Faks: (22) 509 23 72, (22) 509 22 20
e-mail: samorzad@pap.pl
e-mail klubowy: klub@pap.pl
DZIAŁ SPRZEDAŻY I OBSŁUGI KLIENTA
Rafał Szafrański
Tel.: (22) 509 27 03
Kom.: 722 202 428
r.szafranski@pap.pl
PAP Copyright © PAP SA 2013 .
Redakcja  |  O portalu  |  Licencje  |  Polityka Prywatności  |  v 1.4.25