facebook RSS # #

19.02.2020 15:05

Polska Agencja Prasowa Serwis Samorządowy
 
2019-09-11 09:39       aktualizacja: 2019-09-11 12:43       Wiadomości PAP
  A A A

Mieszkanie Plus. W Kępicach trwa nabór lokatorów, absolwenci wyższych uczelni z dodatkowymi punktami

Mieszkanie Plus. W Kępicach trwa nabór lokatorów, absolwenci wyższych uczelni z dodatkowymi punktami
Fot. UM Kępice
- W Kępicach mamy taką sytuację, że osoby z wykształceniem wyższym opuściły miasto. Chcemy, żeby do nas wróciły – mówi burmistrz Kępic, Magdalena Majewska.

W Kępicach budowa osiedla w ramach Mieszkanie Plus jest na ukończeniu. Pierwsi najemcy mają się tam wprowadzić jeszcze jesienią tego roku. Trwa już ich nabór (ma zakończyć się 30 września) – informacje o nim znajdują się na stronie: www.kepice.pl

W czerwcu 2019 roku Rada Miasta i Gminy Kępice uchwaliła kryteria pierwszeństwa w tym naborze. Zgodnie z zapisami przyjętej uchwały na dodatkowe punkty mogą liczyć rodziny z dziećmi, osoby do 35 roku życia, osoby niepełnosprawne, a także osoby z wyższym wykształceniem.

- Najwięcej kontrowersji wywołały punkty za wykształcenie wyższe. W Kępicach mamy taką sytuację, że osoby z wykształceniem wyższym opuściły miasto, głównie pracują poza Kępicami, bo pracę mogły znaleźć tylko w urzędzie czy nadleśnictwie, chcemy, żeby do nas wróciły – podkreśla burmistrz Kępic, Magdalena Majewska.

W ramach programu Mieszkanie Plus w Kępicach powstaje 5 dwukondygnacyjnych budynków, które pomieszczą 42 mieszkania oraz powierzchnie handlowo-usługowe.

- Zależy nam na tym, by jak najwięcej ludzi mieszkało na terenie naszej gminy, żeby tutaj płacili podatki, korzystali z naszych usług, ale też żeby ich dzieci chodziły do szkoły – mówi Magdalena Majewska. - To jest ważne w momencie, gdy wyludniają nam się klasy i coraz mniej osób myśli o zamieszkaniu na terenach wiejskich. Zależy nam też na osobach, które kiedyś musiały wyjechać z Kępic, bo nie było pracy, nie było mieszkania, nie było szans rozwoju. Teraz chcemy, żeby te osoby do nas wróciły i wracają. Mamy coraz więcej pytań od osób z terenu całej Polski, ale także zza granicy, które chcą tutaj wrócić.

Kępickie Mieszkanie Plus powstaje w ścisłym centrum miasta, tuż obok urzędu miasta i gminy, placu miejskiego, dworca kolejowego oraz szkoły. Wcześniej w tym miejscu stały stuletnie budynki, które nadawały się tylko do rozbiórki. „Dlatego w tej lokalizacji program Mieszkanie Plus nie tylko przyczyni się do poprawy sytuacji mieszkaniowej w gminie, ale także będzie częścią działań rewitalizacyjnych obejmujących centrum miasta” – przekonuje realizująca tę inwestycję państwowa spółka PFR Nieruchomości.

- Lokalność to jeden z atutów Mieszkania Plus. Choć program ma charakter ogólnopolski, to ogromne znaczenie mają dla nas potrzeby poszczególnych samorządów. Kępice są najlepszym przykładem gminy, gdzie ta zasada się sprawdza. Realizujemy inwestycję, która oddaje regionalny charakter tego miejsca, zarówno pod względem architektonicznym jak i społecznym – mówi prezes PFR Nieruchomości, Mirosław Barszcz.

W ramach programu Mieszkanie Plus trwa obecnie projektowanie prawie 18 tysięcy mieszkań, a kolejne 18 tysięcy oczekuje na decyzje inwestycyjne.
 
Jednym z elementów programu Mieszkanie Plus jest program dopłat do czynszów Mieszkanie na Start. W Białej Podlaskiej już blisko 150 najemców korzysta z tych dopłat, dzięki którym ich czynsz zmniejszył się od 100 do nawet 300 zł. Z kolei w Wałbrzychu wsparcie sięga blisko 420 złotych miesięcznie.

Więcej informacji: www.mieszkanieplus.gov.pl, www.infonajem.pl, www.mplus.pl

jmk/

Na podstawie: PFR Nieruchomości
TAGI:
 
KOMENTARZE: 0 PRZEJDŹ NA FORUM

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

 
newsletter

TAGI

PARTNERZY 


  Związek Gmin Wiejskich  

KONTAKT
Polska Agencja Prasowa SA
ul. Bracka 6/8, 00-502 Warszawa
Tel.: (+48 22) 509 22 22
Faks: (+48 22) 509 22 34
REDAKCJA SERWISU SAMORZĄDOWEGO PAP
ul. Bracka 6/8, 00-502 Warszawa
Tel.: (22) 509 29 25
Faks: (22) 509 23 72, (22) 509 22 20
e-mail: samorzad@pap.pl
e-mail klubowy: klub@pap.pl
DZIAŁ SPRZEDAŻY I OBSŁUGI KLIENTA
Rafał Szafrański
Tel.: (22) 509 27 03
Kom.: 722 202 428
r.szafranski@pap.pl
PAP Copyright © PAP SA 2013 .
Redakcja  |  O portalu  |  Licencje  |  Polityka Prywatności  |  v 1.4.25