facebook RSS # #

05.12.2019 06:35

Polska Agencja Prasowa Serwis Samorządowy
 
2019-11-18 12:20       aktualizacja: 2019-11-18 12:21       Wiadomości PAP
  A A A

Jednoczą siły. Żużlowe miasta domagają się "racjonalnego" finansowania infrastruktury

Jednoczą siły. Żużlowe miasta domagają się
Fot.PAP/L.Muszyński
Przedstawiciele miast w których funkcjonują kluby żużlowe upominają się o "racjonalną politykę inwestowania" w infrastrukturę stadionową i zapowiadają utworzenie stowarzyszenia.

Rozmowy na temat finansowania żużla odbyły się 14 listopada w Grudziądzu na zaproszenie prezydenta miasta Macieja Glamowskiego i była to kontynuacja debaty zainicjowanej przez prezydenta Leszna Łukasza Borowiaka.

W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele: Zielonej Góry, Gniezna, Rybnika, Leszna, Gdańska, Gorzowa Wielkopolskiego, Łodzi, Grudziądza. Wsparcie dla projektu zadeklarował także nieobecny prezydent Częstochowy.

Prezydenci miast, samorządowcy oraz dyrektorzy samorządowych instytucji administrujących infrastrukturą sportową podkreślają, że "narzucane klubom sportowym przez Ekstraligę wymagania odnośnie standardów infrastruktury stadionów w lwiej części są ciężarem finansowym spadającym na barki samorządowych budżetów".

"Niespełnianie tych warunków, których zasadność bardzo często jest co najmniej dyskusyjna, może skończyć się w ekstremalnej sytuacji wykluczeniem klubu z rozgrywek. Właśnie dlatego prezydenci miast postanowili solidarnie upomnieć się racjonalną politykę inwestowania w żużlową infrastrukturę. Stawianie coraz większych wymogów technicznych staje się niekończącym pasmem oczekiwań i roszczeń, które z perspektywy miast są najzwyczajniej nieracjonalne" - głosi oświadczenie po spotkaniu przedstawicieli żużlowych miast.

Samorządy te podkreślają, że chcą być "partnerem dla Polskiego Związku Motorowego, a partnerstwo to ma polegać przede wszystkim na opiniowaniu proponowanych przez Ekstraligę zmian oraz na zgłaszaniu własnych uwag i sugestii".

Podczas spotkania nie wykluczono przedstawienia władzom Polskiego Związku Motorowego propozycji formalnego uregulowania w przepisach konieczności uwzględnienia głosu samorządów przy opiniowaniu wprowadzania zmian regulaminowych w zakresie infrastruktury.

Aby głos miast był silny i wyrazisty, samorządowcy postanowili swoje spotkania ująć w formę stowarzyszenia; na następne spotkanie przygotowana ma być  propozycja statutu, który zostanie przedstawiony reszcie partnerów.

Kolejne spotkanie zaplanowano na 9 stycznia 2020 r. w Gnieźnie.

Uczestnicy grudziądzkiej debaty byli zgodni, że do swojego gremium zaproszą samorządowców wszystkich miast, w których działają kluby żużlowe na poziomie Ekstraklasy, I Ligi oraz II Ligi.

js/
TAGI: SPORT
 
KOMENTARZE: 0 PRZEJDŹ NA FORUM

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

 
newsletter

TAGI

PARTNERZY 


  Związek Gmin Wiejskich  

KONTAKT
Polska Agencja Prasowa SA
ul. Bracka 6/8, 00-502 Warszawa
Tel.: (+48 22) 509 22 22
Faks: (+48 22) 509 22 34
REDAKCJA SERWISU SAMORZĄDOWEGO PAP
ul. Bracka 6/8, 00-502 Warszawa
Tel.: (22) 509 29 25
Faks: (22) 509 23 72, (22) 509 22 20
e-mail: samorzad@pap.pl
e-mail klubowy: klub@pap.pl
DZIAŁ SPRZEDAŻY I OBSŁUGI KLIENTA
Rafał Szafrański
Tel.: (22) 509 27 03
Kom.: 722 202 428
r.szafranski@pap.pl
PAP Copyright © PAP SA 2013 .
Redakcja  |  O portalu  |  Licencje  |  Polityka Prywatności  |  v 1.4.25