facebook RSS # #

05.12.2019 08:19

Polska Agencja Prasowa Serwis Samorządowy
 
2019-11-21 14:34       aktualizacja: 2019-11-21 14:35       Wiadomości PAP
  A A A

Dzień socjalnych. Podziękowania i życzenia płyną dziś do pracowników socjalnych w dniu ich święta

Dzień socjalnych. Podziękowania i życzenia płyną dziś do pracowników socjalnych w dniu ich święta
Fot. PAP/K.Kalbarczyk
Godnej płacy, bezpiecznej pracy, satysfakcji z wykonywanych obowiązków - blisko 20 tys. pracowników socjalnych odbiera dziś życzenia z okazji Dnia Pracownika Socjalnego.

"Świadczona przez Państwo praca socjalna to jedna z najważniejszych form pomocy. To jednocześnie wielka odpowiedzialność i ciężka praca, do której potrzeba niezwykłych ludzi. Państwa działania dla wielu osób stanowią niezbędne oparcie pozwalające łatwiej przezwyciężyć troski i rozwikłać problemy dnia codziennego. Życzę Państwu, by nie opuszczała Was świadomość potrzeby i ważności tych działań, pomimo poczucia porażki i bezradności, które zapewne nierzadko pojawiają się w pracy socjalnej w bezpośredniej konfrontacji z napotykanymi problemami społecznymi" - takie życzenia przekazała w dniu święta pracowników socjalnych minister rodziny Marlena Maląg.

Minister wyraziła też podziękowania dla wszystkich pracowników socjalnych za udzielanie wsparcia i pomocy skierowanej do osób potrzebujących oraz zaangażowanie  w wykonywane zadania.

"Jako pracownicy socjalni obcujecie i zmagacie się Państwo na co dzień z ludzkimi dramatami - ubóstwem, chorobami, samotnością i odrzuceniem. Pochylacie się nad biedą i nieszczęściem ludzi zepchniętych przez życie na jego margines. Praca w takich okolicznościach wymaga oprócz profesjonalizmu, odporności psychicznej i ogromnej wrażliwości na krzywdę i słabość drugiego człowieka. Swoim zaangażowaniem, empatią oraz wrażliwością dajecie wzór do naśladowania i uczycie okazywania godności drugiemu człowiekowi" - głosi list minister.

Od Polskiej Federacji Związkowej Pracowników Socjalnych i Pomocy Społecznej popłynęły życzenia "godnej płacy, bezpiecznej pracy, mniej biurokracji, wspierających szefów, zawodowej solidarności, zawodowych sukcesów, odpoczynku po pracy".

"Dumy z wykonywanej misji" życzył z kolei przewodniczący NSZZ "Solidarność". "Życzę również aby Państwa praca była należycie doceniana i wynagradzana" - napisał Piotr Duda.

Według danych MRPiPS, w Polsce jest 19596 pracowników socjalnych (dane za 2018 r.). Ostatnio pisaliśmy o związkowym apelu do minister pracy o pilne zmiany legislacyjne podnoszące poziom bezpieczeństwa pracowników socjalnych.

js/

 
KOMENTARZE: 2 PRZEJDŹ NA FORUM

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

 
2019-11-22 22:02:40
OldestWoman: Jakie to polskie. O pracownikach socjalnych mówi się dużo i pochlebnie jeden raz w roku - z okazji ich święta. Potem już można zapomnieć na cały kolejny rok. Pomiędzy świętami pies z kulawą nogą o nich nie wspomni i nie doceni. Niech jednak w społeczności przydarzy się coś złego od razu pada pytanie - gdzie była pomoc społeczna? Cóż, pracownicy socjalni musieli zarabiać w innej firmie na swoje utrzymanie.
 
2019-11-22 09:50:34
pracownik: HA,HA,HA ...GODNA PŁACA DLA KIEROWNIKÓW (NIEKONIECZNIE MAJĄCYCH POJĘCIE O PRACY SOCJALNEJ I ZATRUDNIANYCH Z NADANIA Z POMINIĘCIEM PROCEDURY KONKURSOWEJ WYMAGANEJ W PRZEPISACH USTAWY O POMOCY SPOŁECZNEJ)I WIANUSZKA KLAKIERÓW. ŚWIĘTO PRACOWNIKA SOCJALNEGO OBCHODZIMY, A GRATYFIKACJE W POSTACI NAGRODY Z OKAZJI TEGO ŚWIĘTA W GODNEJ WYSOKOŚCI SZCZEGÓLNIE DLA URZĘDNIKÓW KSIĘGOWOŚCI I SEKCJI ŚWIADCZEŃ RODZINNYCH, OPIEKUNEK DOMOWYCH A RESZTKA I OCHŁAP DLA PRACOWNIKA SOCJALNEGO - DLA NICH TYLKO STAŁE ZWIĘKSZANIE OBOWIĄZKÓW. TAK WYGLĄDA ŚWIĘTO W WIĘKSZOŚCI OŚRODKÓW POMOCY SPOŁECZNEJ.
 
newsletter

TAGI

PARTNERZY 


  Związek Gmin Wiejskich  

KONTAKT
Polska Agencja Prasowa SA
ul. Bracka 6/8, 00-502 Warszawa
Tel.: (+48 22) 509 22 22
Faks: (+48 22) 509 22 34
REDAKCJA SERWISU SAMORZĄDOWEGO PAP
ul. Bracka 6/8, 00-502 Warszawa
Tel.: (22) 509 29 25
Faks: (22) 509 23 72, (22) 509 22 20
e-mail: samorzad@pap.pl
e-mail klubowy: klub@pap.pl
DZIAŁ SPRZEDAŻY I OBSŁUGI KLIENTA
Rafał Szafrański
Tel.: (22) 509 27 03
Kom.: 722 202 428
r.szafranski@pap.pl
PAP Copyright © PAP SA 2013 .
Redakcja  |  O portalu  |  Licencje  |  Polityka Prywatności  |  v 1.4.25