facebook RSS # #

20.01.2020 03:47

Polska Agencja Prasowa Serwis Samorządowy
 
2019-12-09 10:00       aktualizacja: 2019-12-09 15:35       Wiadomości PAP
  A A A

Raport Kalety. Poseł Kaleta: Stołeczny ratusz wydaje miliony złotych na organizacje wspierające ruch LGBT

Raport Kalety. Poseł Kaleta: Stołeczny ratusz wydaje miliony złotych na organizacje wspierające ruch LGBT
Fot. PAP/T.Gzell
Warszawa przeznacza miliony złotych na projekty organizacji, wspierających postulaty ruchu LGBT – głosi raport posła Sebastiana Kalety. Miasto rozważa kroki prawne wobec autora opracowania.

Poseł zjednoczonej prawicy i wiceminister sprawiedliwości Sebastian Kaleta zamieścił w poniedziałek w internecie raport o działalności niektórych organizacji korzystających z dotacji m. st. Warszawy pt.: „Gdzie trafiają pieniądze warszawiaków?”. Podczas konferencji prasowej zapowiadającej publikację wyjaśnił, że powstała on w wyniku punktowej analizy działań wybranych organizacji korzystających z miejskich pieniędzy.

„Warszawski Ratusz wraz z Urzędami Dzielnic corocznie przeznacza miliony złotych na różne programy społeczne, niebudzące istotnych kontrowersji społecznych, takich jak np. przeciwdziałanie uzależnieniom, walkę z HIV/AIDS. W niemałej części tych programów wygrywają projekty organizacji, które czynnie wspierają postulaty ruchu LGBT, a niejednokrotnie afirmują postawy społeczne sprzeczne z celami projektów, w ramach których przeznaczane są środki publiczne (np. afirmacja przyjmowania substancji psychotropowych, podejmowanie ryzykownych zachowań seksualnych)” - czytamy w opracowaniu.

Kaleta wskazał w raporcie, że tylko w jednym konkursie na programy realizowane przez organizacje pozarządowe, w którym do podziału była łączna kwota 3,6 mln zł, 95 proc. środków przeznaczono dla organizacji, które otwarcie wspierają LGBT. „Na rzecz tych organizacji przeznaczono łącznie 3,42 mln zł” – informuje raport. W publikacji zamieszczono kopię protokołu zbiorczego ze stycznia 2018 r. Biura Pomocy Projektów Społecznych urzędu miasta.

Powołując się na następny protokół zbiorczy kolejnego konkursu, wskazuje, że Fundacja Edukacji Społecznej i Fundacja Polityki Społecznej "Prekursor" otrzymały łącznie 1 334 015 zł.

Raport wyjaśnia, że pierwszą organizacją współtworzącą „Prekursor” jest Sex Work Polska. Według publikacji jest to nieformalna, ogólnopolska koalicja na rzecz praw pracownic i pracowników seksualnych w Polsce. „Celami i wartościami tej koalicji są między innymi: rozpowszechnianie wiedzy na temat branży usług seksualnych i sytuacji pracownic i pracowników seksualnych w Polsce; uznanie pracy seksualnej za pracę; sprzeciwianie się jakiejkolwiek formie; kryminalizacji pracy seksualnej” – czytamy w tekście.

Zastępca rzecznika prasowego Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy Ewa Rogala napisała na twitterze: „W związku z kłamstwami i manipulacjami prezentowanymi przez @sjkaleta oświadczamy: Miasto @warszawa wspiera działania edukacyjne i profilaktyczne skierowane do zagrożonych HIV/AIDS, opierając się na zaleceniach ekspertów, a nie polityków”. Poinformowała, że ratusz „rozważa kroki prawne wobec osób, które rozpowszechniają nieprawdziwe informacje, manipulują faktami, wywołując atmosferę zastraszenia”. Dodając, że prawnicy magistratu "już zajęli się opublikowanymi dziś materiałami”.

wnk/ robs/ jmk
TAGI:
 
KOMENTARZE: 0 PRZEJDŹ NA FORUM

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

 
newsletter

TAGI

PARTNERZY 


  Związek Gmin Wiejskich  

KONTAKT
Polska Agencja Prasowa SA
ul. Bracka 6/8, 00-502 Warszawa
Tel.: (+48 22) 509 22 22
Faks: (+48 22) 509 22 34
REDAKCJA SERWISU SAMORZĄDOWEGO PAP
ul. Bracka 6/8, 00-502 Warszawa
Tel.: (22) 509 29 25
Faks: (22) 509 23 72, (22) 509 22 20
e-mail: samorzad@pap.pl
e-mail klubowy: klub@pap.pl
DZIAŁ SPRZEDAŻY I OBSŁUGI KLIENTA
Rafał Szafrański
Tel.: (22) 509 27 03
Kom.: 722 202 428
r.szafranski@pap.pl
PAP Copyright © PAP SA 2013 .
Redakcja  |  O portalu  |  Licencje  |  Polityka Prywatności  |  v 1.4.25