facebook RSS # #

13.12.2018 04:38

Polska Agencja Prasowa Serwis Samorządowy
 
2018-02-27 09:09       aktualizacja: 2018-02-27 09:50       WYBORY SAMORZĄDOWE 2018
  A A A

Znajdą się pieniądze. Szefernaker: Będziemy rozmawiali z PKW nt. konkretnych wyliczeń

Znajdą się pieniądze. Szefernaker: Będziemy rozmawiali z PKW nt. konkretnych wyliczeń
Fot. MSWiA
Rząd zrobi wszystko, żeby były pieniądze na wybory. Będziemy rozmawiali z PKW nt. konkretnych wyliczeń – mówi Paweł Szefernaker, wiceszef MSWiA.

Szef Państwowej Komisji Wyborczej Wojciech Hermeliński zapowiedział w poniedziałek za pośrednictwem mediów społecznościowych, że poprosi szefa MSWiA Joachima Brudzińskiego o spotkanie m.in. w sprawie środków finansowych na organizację wyborów samorządowych.

„Mogę zagwarantować, że rząd zrobi wszystko, żeby środki na to, takie jakie są potrzebne, były. Jeżeli będzie potrzebna jakaś specjalna ścieżka legislacyjna, jeżeli będą potrzebne konkretne przepisy, rząd będzie inicjował takie działania, które pozwolą dobrze przygotować i przeprowadzić te wybory – powiedział Paweł Szefernaker, wiceminister spraw wewnętrznych i administracji w TVN24.

Jak podkreślił, po stronie MSWiA jest wola spotkania i porozmawiania. Do rozmów miałoby dojść w najbliższych dniach lub w przyszłym tygodniu

„Jestem przekonany, że jeżeli dojdzie do takiego spotkania w najbliższym czasie, to będziemy rozmawiali z PKW nt. konkretnych wyliczeń – zaznaczył Szefernaker.

PKW ostrzega, że w budżecie państwa zaplanowano za mało pieniędzy na przeprowadzenie wyborów samorządowych. Według Komisji brakuje ok. 142 mln zł. MSWiA chce wiedzieć, skąd taka zawyżona kalkulacja kosztów.

Wiceszef MSWiA powiedział, że resort najpierw chce zapytać, "czemu ten koszt (wyborów - red.), wynikający z informacji medialnych, jest tak zawyżony".

"Jeżeli czytamy, że trzeba kupić komputery do komisji wyborczych, to chcemy najpierw zapytać, czy w szkołach, w których są komisje wyborcze, są komputery" - wyjaśnił Szefernaker.

Zapewnił, że państwo polskie zorganizuje wybory i dobrze je przeprowadzi.

Źródło: TVN24

aba/
TAGI:
 
KOMENTARZE: 3 PRZEJDŹ NA FORUM

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

 
2018-03-05 08:45:19
urzędnik gminny: Panie młody wiekiem ministrze - kariera pełna podziwu iście w amerykańskim stylu, tylko doświadczenie i wiadomości może nie w parze z tym pierwszym. Po 1. pieniądze się znajdą to oczywiste - tylko w kieszeniach podatników i to nie dla tych co będą "odwalać" rzeczywistą robotę Po 2. po co te koszty ?. Po 3. jakie są problemy autentyczne przy wyborach, referendach itp. należy wychylić się poza Warszawę i to nie do znanej gminy Pcim ale gdzieś bliżej np.Jabłonna , Serock, Nadarzyn itp. i spytać pierwszego z brzegu bezpartyjnego urzędnika i informatyka to powiedzą jakie są ewentualne autentyczne potrzeby finansowe i zmiany organizacyjne w wyborach a nie miliony już dochodzące do miliarda. To tyle i aż tyle.
 
2018-02-27 13:13:52
informatyk-um: W każdej jednostce jest (a przynajmniej być powinna) polityka bezpieczeństwa i instrukcja zarządzania system informatycznym, z których jasno wynika że nie można dopuścić do komputera postronnych osób. Ja sobie nie wyobrażam żeby komputer służbowy udostępnić jakiejś osobie która nie jest pracownikiem tej instytucji. Kto weźmie odpowiedzialność za bezpieczeństwo danych, które się w takim komputerze znajdują.
 
2018-02-27 10:19:18
ciekawy: I co z tego, że w szkołach są komputery?
I myślicie, że szkoła udostępni jakiejś nieznanej osobie z obwodowej komisji wyborczej, służbowy, szkolny komputer, na którym z pewnością będą służbowe dane.
Jaka jest pewność, że osoby z niego korzystające nie dostaną się do tych danych lub o zgrozo nie wgrają wirusa, trojana, nie uszkodzą tego sprzętu?
Może być tak, że komputer będzie w pokoju sekretariatu szkoły, do którego osoby z komisji nie powinny mieć dostępu, bo mogą tam być szkolne dokumenty służbowe i nie będzie możliwości przeniesienia tego komputera w inne miejsce w szkole, bo np. w pomieszczeniu gdzie pracuje komisja nie ma dostępu do internetu.
- A co z konfiguracją tych komputerów? Co z ustawieniami, zabezpieczeniami w sieci lokalnej szkoły?
- A Kto będzie serwisował ten służbowy komputer szkolny gdy o 3:00 rano operator obsługi informatycznej będzie miał problemy sprzętowe?
- A drukarki? Ta sama sprawa jak wyżej. A toner do drukarek jak się nagle skończy?

Pieniędzy nie ma więc znów kolejne koszta i dodatkowa praca kolejnych osób zostaną zrzucone na gminy.
 
newsletter

TAGI

PARTNERZY 


  Związek Gmin Wiejskich  

KONTAKT
Polska Agencja Prasowa SA
ul. Bracka 6/8, 00-502 Warszawa
Tel.: (+48 22) 509 22 22
Faks: (+48 22) 509 22 34
REDAKCJA SERWISU SAMORZĄDOWEGO PAP
ul. Bracka 6/8, 00-502 Warszawa
Tel.: (22) 509 23 67
Faks: (22) 509 23 72, (22) 509 22 20
e-mail: samorzad@pap.pl
e-mail klubowy: klub@pap.pl
DZIAŁ SPRZEDAŻY I OBSŁUGI KLIENTA
Rafał Szafrański
Tel.: (22) 509 27 03
Kom.: 722 202 428
r.szafranski@pap.pl
PAP Copyright © PAP SA 2013 .
Redakcja  |  O portalu  |  Licencje  |  Polityka Prywatności  |  v 1.4.25