facebook RSS # #

23.01.2020 12:13

Polska Agencja Prasowa Serwis Samorządowy
 

Gorące tematy:

Zapraszamy Państwa do forum Czytelników.
Głos zabrać można na forum ogólnym, które dostępne jest poniżej oraz na forach tematycznych, które wyszczególnione są po lewej stronie. Można do nich wejść, klikając w odpowiedni guzik.
Pisząc komentarz, nie trzeba się logować, konieczne jest natomiast przepisanie kodu z obrazka. Do forów przypisywane są też komentarze spod artykułów w Serwisie Samorządowym.
Zachęcamy do zabierania głosu!

FORUM EUROPEJSKIE

Zabierz głos

 
2017-05-10

Specjalista w tej dziedzinie:

Śmiać mi się chce, a jednocześnie płakać, że taka propaganda "UNIA DAJE WIĘC BRAĆ GARŚCIAMI", a rzeczywistość dalece odbiega od ideału. W poprzedniej perspektywie mogliśmy budować prawie wszystko i łatwiej było o środki. Teraz nie jest tak samo. Teraz trzeba się nagimnastykować z wnioskiem, a dodatkowo wyrobić sobie znajomości "w wyższej instancji" i jeździć i pić i dawać... do wyboru w zależności od sytuacji. A często i to za mało.... NIECH NIKT SIĘ NIE ŁUDZI, ŻE W OBECNEJ PERSPEKTYWIE JEST TAK SAMO JAK W POPRZEDNIEJ. NIECH NIKT NIE MYŚLI, ŻE BĘDZIE TAK SAMO ŁATWO JAK W POPRZEDNIEJ PERSPEKTYWIE. Nie liczmy tylko na środki unijne. Jest ich coraz mniej a coraz większa konkurencja w sięganiu po nie. Pracuję w jednej z gmin powiatu radomskiego, od wielu lat zajmuję się pozyskiwaniem środków unijnych. I to co się dzieje w chwili obecnej to wykracza poza wszelkie granice. Z jednej strony składam wnioski gdzie mogę, a z drugiej te wnioski nie przechodzą chociaż wiem, że były to dobre projekty. O co chodzi? Jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi...... (???) Poza tym muszą odbywać się w określonym celu wycieczki wójtów/burmistrzów/itp do Warszawy. Męczy mnie już to tłumaczenie, że zwykłe gminy wiejskie nie mają co liczyć na rozkwit w obecnej perspektywie. MOŻLIWOŚCI POZYSKANIA ŚRODKÓW BYŁY DUŻE W POPRZEDNICH LATA. Teraz to dobijamy to co nie dobite poprzednio. Aby zdobyć środki na budowę drogi gminnej to NIE MA NABORÓW, jedynie jakieś ochłapy z rezerwy i to i tak nie dla wszystkich. A jak są to mają tak wygórowane kryteria, że gminy nie są w stanie ich spełnić (chyba, że gminy warszawskie). Najlepiej budować od razu ze ścieżką rowerową, chodnikiem, pasem zieleni, przejściem dla pieszych z sygnalizacją świetlną... Pytanie - po co na wsi (przynajmniej u mnie) sygnalizacja świetlna? Przez brak dofinansowań do rzeczywistych potrzeb polskiej wsi - gminna opozycja ma radość z gnębienia innych mimo, że sami nie mają bladego pojęcia o co chodzi w projektach. Nawet nie potrafią rozwinąć skrótu RPO WM. Ważne, że przecież tyle Unia kasy daje a gmina nie potrafi jej pozyskać. Ale nie ważne, że nie spełnia kryteriów, o tym już nie chcą wiedzieć. Najważniejsze to dokopać wójtowi. Ręce opadają.....
 
Komentarz do depeszy: Majowe nabory RPO. W regionach trwa prawie 130 konkursów o dofinansowanie UE
1 2 

 
newsletter

TAGI

PARTNERZY 


  Związek Gmin Wiejskich  

KONTAKT
Polska Agencja Prasowa SA
ul. Bracka 6/8, 00-502 Warszawa
Tel.: (+48 22) 509 22 22
Faks: (+48 22) 509 22 34
REDAKCJA SERWISU SAMORZĄDOWEGO PAP
ul. Bracka 6/8, 00-502 Warszawa
Tel.: (22) 509 29 25
Faks: (22) 509 23 72, (22) 509 22 20
e-mail: samorzad@pap.pl
e-mail klubowy: klub@pap.pl
DZIAŁ SPRZEDAŻY I OBSŁUGI KLIENTA
Rafał Szafrański
Tel.: (22) 509 27 03
Kom.: 722 202 428
r.szafranski@pap.pl
PAP Copyright © PAP SA 2013 .
Redakcja  |  O portalu  |  Licencje  |  Polityka Prywatności  |  v 1.4.25