facebook RSS # #

20.01.2018 23:24

Polska Agencja Prasowa Serwis Samorządowy
 

Gorące tematy:

Zapraszamy Państwa do forum Czytelników.
Głos zabrać można na forum ogólnym, które dostępne jest poniżej oraz na forach tematycznych, które wyszczególnione są po lewej stronie. Można do nich wejść, klikając w odpowiedni guzik.
Pisząc komentarz, nie trzeba się logować, konieczne jest natomiast przepisanie kodu z obrazka. Do forów przypisywane są też komentarze spod artykułów w Serwisie Samorządowym.
Zachęcamy do zabierania głosu!

FORUM WYBORCZE

Zabierz głos

 
2017-12-13

Joanna:

PiS chce zostawić korupcję wyborczą w małych gminach? Nie do wiary! Czy wiecie, co oznaczają małe jednomandatowe okręgi? Na przykład: radnym zostaje się przewagą dwóch głosów, przy sześciu głosach nieważnych. To zaproszenie do oszustw, kupowania głosów, łatwego podrasowania wyników w komisjach!!! Nie mogę uwierzyć, że PiS się na to zgadza...


 
JOWy zostają? Fatalny pomysł!
2017-12-09

ciekawy:

Komisarz wyborczy ma dokonywać podział gminy na obwody głosowania? PARANOJA!!! Po pierwsze Komisarz wyborczy jest powiązany z Urzędami wojewódzkimi i nie ma on bladego pojęcia o o obwodach głosowania! Ciekawe skąd weźmie AKTUALNE dane jak nie ma obowiązku meldunku (na dowodach osobistych nie ma już adresu). Obwody głosowania są ściśle powiązane z obwodowymi komisjami wyborczymi, które z kolei sa powiązane z maksymalną ilością wyborców, którzy mogą być do niech przydzieleni, a takich danych również nie ma komisarz wyborczy. Wyobraźmy sobie sytuację, że obwody głosowania zostaną podzielone tak, ze będzie problem ze znalezieniem odpowiedniej siedziby dla obwodowej komisji wyborczej, która obsłuży ponad 3 tysiące wyborców. To gminy będą w kłopocie i na nich spadnie odpowiedzialność za pomyłki i złą analizę (lub polecenie z góry) komisarzy. Ciekawe jak rozwiążą tą sprawę? Czy gminy od najbliższych wyborów będą wynajmowały pomieszczenia dla komisarzy wyborczych, którym bedą podlegać wskazani przez nich urzędnicy wyborczy nie będących oczywiście pracownikami gminy tylko zewnętrznymi "niezależnymi" (bo zgodnie z teorią pana schereibera, pracownicy gmin że mogą fałszować wybory ale do dziś nie dowiedzieliśmy się w jaki sposób mogliby to robić). A w takim razie z wyborami do sejmików województwa? Komisarze wyborczy i urzędnicy wyborczy (idąc śladem teorii pana schreibera) również nie mogą być związani z osobami, którzy kandydują, a więc absolutnie nie mogą pracować w urzędach. wojewódzkich!!
 
Komentarz do depeszy: Dwukadencyjność z poprawką
1 2  3  4  5  6 

newsletter

TAGI

PARTNERZY 


  Związek Gmin Wiejskich     Związek Powiatów Polskich

KONTAKT
Polska Agencja Prasowa SA
ul. Bracka 6/8, 00-502 Warszawa
Tel.: (+48 22) 509 22 22
Faks: (+48 22) 509 22 34
REDAKCJA SERWISU SAMORZĄDOWEGO PAP
ul. Bracka 6/8, 00-502 Warszawa
Tel.: (22) 509 23 67
Faks: (22) 509 23 72, (22) 509 22 20
e-mail: samorzad@pap.pl
e-mail klubowy: klub@pap.pl
DZIAŁ SPRZEDAŻY I OBSŁUGI KLIENTA
Tel.: (22) 509 22 25
Faks: (22) 509 22 72
pap@pap.pl
PAP Copyright © PAP SA 2013 .
Redakcja  |  O portalu  |  Licencje  |  Polityka Prywatności  |  v 1.4.25