facebook RSS # #

29.04.2017 05:35

Polska Agencja Prasowa Serwis Samorządowy
 

Gorące tematy:

Zapraszamy Państwa do forum Czytelników.
Głos zabrać można na forum ogólnym, które dostępne jest poniżej oraz na forach tematycznych, które wyszczególnione są po lewej stronie. Można do nich wejść, klikając w odpowiedni guzik.
Pisząc komentarz, nie trzeba się logować, konieczne jest natomiast przepisanie kodu z obrazka. Do forów przypisywane są też komentarze spod artykułów w Serwisie Samorządowym.
Zachęcamy do zabierania głosu!

FORUM PRACA

Zabierz głos

 
2017-04-25

sekretarz szkoły:

nie jest prawdą ,że wynagrodzenie rośnie wraz ze zdobytym doświadczeniem, umiejętnościami, samodzielnością Powód jest taki że tabele miesięcznych wynagrodzeń zasadniczych dla pracowników umownych zatrudnionych w jst skonstruowane są nieprawidłowo. Zbyt dużo jest kategorii zaszeregowania i z tego powodu stawki minimalne różnią się o jedynie 20 zł w niższych kategoriach a w wyższych o 50 zł . wypaczony jest jest sens systemu płacowego opartego o kategorie zaszeregowania ,bo stawki powinny pełnić rolę podobną do wartościowania pracy. W tym roku odchodzę na emeryturę i spodziewam się żenująco niskiej emerytury po 40 latach pracy. 30 lat pracy w oświacie. Stawka którą posiadam nie daje podstawy do godnego życia.Niższe grupy osiągają max wynagrodzenie dla swojego stanowiska, natomiast stanowiska wyższe w/g wytycznych organu prowadzącego do projektu organizacyjnego szkoły to kwota jest podana jako średnie wynagrodzenie dla vacatu dla pracownika z 15 letnim stażem i mieści się w połowie widełek regulaminu wynagradzania w placówce.To jest stawka grupy XII Organ prowadzący nie kontroluje zachowania prawidłowych proporcji wynagrodzeń mimo danych zawartych w SIO, SZO . Nie wymaga przydziału czynności dla nowego stanowiska pracy. Stąd nadawanie nazwy stanowisk na wprost, by nie było to stanowisko urzędnicze a pracownicze.
 
Komentarz do depeszy: Skandaliczne płace. Czytelnicy komentują rozpiętość wynagrodzeń w urzędach samorządowych
2017-04-24

kolejny inf:

Informatyk Gminny z całym szacunkiem dla Twojej pracy, wiem o czym mówisz pisząc że pieniądze to nie wszystko, ale właśnie przez takie podejście, nie obraź się ale lekceważące, temat zarobków informatyków w gminach/samorządach, wygląda tak jak wygląda choć jesteśmy warci na rynku pracy minimum dwa, a w niektórych przypadkach, więcej razy tyle.
więcej

 
Komentarz do depeszy: Skandaliczne płace. Czytelnicy komentują rozpiętość wynagrodzeń w urzędach samorządowych
2017-04-21

PomocAdministracyjna:

Tak nawet w administracji publicznej lepiej zarabiający, zarabiają lepiej kosztem innych pracowników właśnie, a jeśli chodzi o pracowników zatrudnianych jako pomoc administracyjna to ciekawy sposób na oszczędności. Przykładowo odwieczny problem zarobków informatyków - informatyk informatyk rozsądny, szanujący swoją wiedzę i znający rynek wynagrodzeń nie zgodzi się pracować za pensje jakie proponuje administracja publiczna na cały etat, bo na rynku jest wart minimum dwa (jak nie więcej) razy tyle (chyba że okoliczności będą mu sprzyjały to się zgodzi). No i tu jest ucieczka z kosztów zatrudnienia "zbędnego" informatyka według władzy. Zatrudnia się takiego delikwenta na 1/2 etatu jako pomoc administracyjną a tak naprawdę wykonuje on czynności specjalistyczne które są warte na rynku 5 albo 6 razy tyle co się płaci za pomoc administracyjną i taki stan trwa latami. Jak nazwać taki proceder? Jest to JAWNE CHAMSTWO bo i owszem na początku może i takiej osobie się to kalkuluje (bo może pomyśleć okres próbny), ale potem jak już popracuje dłuższy czas, wszystko działa jak w zegarku, jak się coś psuje to "pomoc administracyjna" (informatyk) naprawi - problemu nie ma, praca czy tak czy tak jest wykonywana a władza oszczędza bo nie płaci informatykowi tylko pomocy administracyjnej. Na innych stanowiskach jest podobnie ale informatyk zawsze jest uważany za zbędnego więc stąd taki przykład. TO JEST OSZUSTWO I WYZYSK PRACY I WIEDZY CZŁOWIEKA, który praktykują niektóre administracje publiczne LEGALNIE BEZ NARUSZANIA PRZEPISÓW wyzyskują wiedzę i umiejętności człowieka!!!!!! Pytanie jak się taki człowiek czuje, jak ma szanować pracę kiedy czuje ŻE JEST PO PROSTU WYKORZYSTYWANY!!!!! Niech każdy z was sam oceni czy chciałby na swoim stanowisku specjalistycznym pracować za 1/6 ceny rynkowej i jakby się czuł w takiej sytuacji mając rodzinę na utrzymaniu?!?! Czy w administracji publicznej tak rozumie się równe traktowanie? Czy w administracji publicznej tak się traktuje wartościowych pracowników z odpowiedzią wiedzą? Czy takie praktyki są etyczne? Jeśli tak to wcale się nie dziwię ludziom młodym i nie tylko że uciekają z tego kraju. Polak Polakowi potrafi zgotować taki los.
 
Komentarz do depeszy: Płace urzędnicze. Na stanowiskach pomocy administracyjnej zarobki nie przekraczają 2 tys. zł
1 2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 

newsletter

TAGI

PARTNERZY 
  Związek Gmin Wiejskich  Związek Miast Polskich  Związek Powiatów Polskich

KONTAKT
Polska Agencja Prasowa SA
ul. Bracka 6/8, 00-502 Warszawa
Tel.: (+48 22) 509 22 22
Faks: (+48 22) 509 22 34
REDAKCJA SERWISU SAMORZĄDOWEGO PAP
ul. Bracka 6/8, 00-502 Warszawa
Tel.: (22) 509 23 67
Faks: (22) 509 23 72, (22) 509 22 20
e-mail: samorzad@pap.pl
e-mail klubowy: klub@pap.pl
DZIAŁ SPRZEDAŻY I OBSŁUGI KLIENTA
Tel.: (22) 509 22 25
Faks: (22) 509 22 72
pap@pap.pl
PAP Copyright © PAP SA 2013 .
Redakcja  |  O portalu  |  Licencje  |  Polityka Prywatności  |  v 1.4.21