facebook RSS # #

27.06.2017 12:34

Polska Agencja Prasowa Serwis Samorządowy
 

Gorące tematy:

Zapraszamy Państwa do forum Czytelników.
Głos zabrać można na forum ogólnym, które dostępne jest poniżej oraz na forach tematycznych, które wyszczególnione są po lewej stronie. Można do nich wejść, klikając w odpowiedni guzik.
Pisząc komentarz, nie trzeba się logować, konieczne jest natomiast przepisanie kodu z obrazka. Do forów przypisywane są też komentarze spod artykułów w Serwisie Samorządowym.
Zachęcamy do zabierania głosu!

FORUM OBYWATELSKIE

Zabierz głos

 
2017-06-14

OldestWoman:

Karta wyborcza formatu A0. Trzymajcie mnie ludzie ! Co prawda przy mnogości komitetów wyborczych, startujących w wyborach samorządowych, właśnie taki format tu i ówdzie będzie niezbędny. Wymiary formatu A0 to 841 x 1189 mm, czyli 84,1 x 118,9 cm (chyba się nie mylę?). Proszę sobie wyobrazić karkę wyborczą, która ma metr dwadzieścia wysokości i ponad 80 cm szerokości. W jakiej kabinie wyborczej uda się coś na takiej karcie zaznaczyć? Przecież do tego potrzebny będzie wielki stolik, który w kabinach, do tej pory funkcjonujących, się nie zmieści. Najlepiej będzie wymyślić oddzielne pomieszczenie w lokalu wyborczym, zapewniające tajność głosowania. I już gminy będą miały solidne problemy. Wyobrażam sobie wyborców pracowicie składających te karty, żeby je upchać do koperty lub do urny. Wloty do urn mają określone rozmiary, wydaje się, że są przystosowane do formatu A4. Oczami duszy oglądam komisje wyborcze liczące te karty. Paranoja. Czy rzeczywiście polscy wyborcy są tak mało inteligentni, że nie zrozumieją, jak głosować na karcie w formie zbroszurowanej? Wydaje się to nieprawdopodobne, a jednak wszyscy uparcie tak twierdzą. Wyborcy nie dlatego oddali w 2014 r. głosy nieważne w głosowaniu do sejmików, że nie wiedzieli, jak głosować, tylko po prostu nie znali kadydatów. Ludzie mimo wszystko głosują na znane osoby, rzadko biorąc pod uwagę nazwę komitetu wyborczego. Trzeba się wyborcom pokazywać i ich przekonywać, a nie twierdzić, że ich władze umysłowe nie pozwolą ogarnąć sposobu głosowania. I dlaczego dalej nikt nie pracuje nad możliwością głosowania przez internet? Naszych informatyków nie stać na zapewnienie bezpieczeństwa takiemu głosowaniu? Lepiej bawić się w ogromne papiery, niż głosowanie uprościć?
 
Komentarz do depeszy: Otwarte karty. Delegatury KBW będą prezentować broszury A4 i A0 i zbierać uwagi
2017-06-04

Marek.Skomorowski.1970@wp.pl:

Urzędu Skarbowe od lat działają na szkodę Skarbu Państwa Polskiego, akceptując przestępstwa, układy mafijne samorządowców terytorialnych którym pękają konta w Bankach w kraju jak i zagranicą od kasy. Największa w historii powojennej Polski afera gruntowa masowych zmian oznaczeń gruntów rolnych wszystkich klas na cele nierolnicze „B” mieszkalne, gdzie właściciele gruntów nawet nie byli stronami postępowań, starości wykonywający zadania z zakresu administracji Rządowej, wprowadzili zmiany w ewidencji gruntów bez operatów, czy wniosków właścicieli lub wieczystych użytkowników gruntów. Jest to największa afera gospodarcza w Świecie o której będą pisać przez najbliższe stulecie. Art. 64 Konstytucji z art. 21 ustęp 1( zasada ochrony własności i wolności jako zasada działania Państwa). NSA rozstrzygał sprawy dotyczące opodatkowania VAT sprzedaży nieruchomości od wyroku Trybunału Sprawiedliwości UE (TUSE) z 15 września 2013roku w sprawach połączonych C-180/10 i C-181/10 powyższe działania marketingowe wykroczyły poza zwykłe formy sprzedaży. Podobnie jak wyrok Najwyższego Sądu Administracyjnego z dnia 09.11.2011roku sygn. Akt I FSK 1655/11 potwierdził, iż nie z ich inicjatywy doszło do zmiany planu zagospodarowania przestrzennego , nie dokonali też czynności z uzbrojeniem tych działek, skoro sam fakt sprzedaży tych gruntów przez rolnika sprzedając te grunty jest podatnikiem podatku VAT. Nowelizacja ustawy o ochronie gruntów rolnych i leśnych z 2013roku poz.503, dokładniej projekt sztandarowy PSL z dnia 27lutego 2012roku Warszawa- o zmianie ustawy o ochronie gruntów rolnych i leśnych kierowany do Marszałek Sejmu Ewy Kopacz, pozytywnie zaopiniowany przez byłego Premiera Donalda Tuska w przedmiocie oficjalnego łamania praw człowieka ma obszarze obejmującym Polsce , pod projektem do zaopiniowania podusili się Józef Zych , Piechociński Janusz , Pawlak Mirosław , Pawlak Waldemar , Jana Łopata, Kłopotek Eugeniusz , Sawicki Marek, Bury Jana, Goś Marek, Borawski Edmund , Borkowski Krzysztof , Górczyński Jarosław , Grzeszczak Eugeniusz ,Kalemba Stanisław , Kasprzak Mieczysław , Racki Józef , Smolarz Henryk , Sosnowski Zbigniew , Sztorc Andrzej , Łuszczak Mieczysław . Maliszewski Mirosław , Ozga Krystyna, Stefaniuk Franciszek Jerzy, Tokarska Genowefa, Walkowskiego Piotra, Włodkowski Zbigniew , Zgorzelski Piotr , Żelichowski Stanisław. Poprzez łamanie prawa odbierają Nam Wolność i resztki godności osobistej.
 
Komentarz do depeszy: Projekt rządowy. Komisja reprywatyzacyjna ma dojść prawdy i dać sprawiedliwość
1 2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 

newsletter

TAGI

PARTNERZY 
  Związek Gmin Wiejskich     Związek Powiatów Polskich

KONTAKT
Polska Agencja Prasowa SA
ul. Bracka 6/8, 00-502 Warszawa
Tel.: (+48 22) 509 22 22
Faks: (+48 22) 509 22 34
REDAKCJA SERWISU SAMORZĄDOWEGO PAP
ul. Bracka 6/8, 00-502 Warszawa
Tel.: (22) 509 23 67
Faks: (22) 509 23 72, (22) 509 22 20
e-mail: samorzad@pap.pl
e-mail klubowy: klub@pap.pl
DZIAŁ SPRZEDAŻY I OBSŁUGI KLIENTA
Tel.: (22) 509 22 25
Faks: (22) 509 22 72
pap@pap.pl
PAP Copyright © PAP SA 2013 .
Redakcja  |  O portalu  |  Licencje  |  Polityka Prywatności  |  v 1.4.22