facebook RSS # #

23.10.2017 18:59

Polska Agencja Prasowa Serwis Samorządowy
 

Gorące tematy:

Zapraszamy Państwa do forum Czytelników.
Głos zabrać można na forum ogólnym, które dostępne jest poniżej oraz na forach tematycznych, które wyszczególnione są po lewej stronie. Można do nich wejść, klikając w odpowiedni guzik.
Pisząc komentarz, nie trzeba się logować, konieczne jest natomiast przepisanie kodu z obrazka. Do forów przypisywane są też komentarze spod artykułów w Serwisie Samorządowym.
Zachęcamy do zabierania głosu!

FORUM INFORMATYCZNE

Zabierz głos

 
2017-10-19

kier.USC:

Pan rzecznik mówi to, co jest wygodne dla COI, rzeczywistość jest inna. 1, Nad service deskiem nie ma żadnego nadzoru, a w ich działaniach nie ma żadnej logiki. Dla przykładu: ciągle występują błędy w module BUSC. 18 października ukazała się informacja COI o występujących błędach, ale na stronie Atmosfery - narzędzia zgłoszeń obsługiwanego przez LASa. LAS, który bezpośrednio nie obsługuje systemu dowie się o błędach, jak zaloguje się na stronę atmosfery i wówczas przekaże informację użytkownikom końcowym. Nikomu w COI nie przyjdzie do głowy, aby taka informacja umieszczona była na stronie źródła przy logowaniu, aby każdy użytkownik mógł się z nią zapoznać. 2. Pracownicy COI pracują, testują na dobrym sprzęcie, w innym środowisku, a użytkownicy końcowi otrzymali urządzenia w wersji "dla ubogich", dlatego po wdrożeniu aktualizacji sypią się błędy. 3.Szanowny Panie rzeczniku, na każde zgłoszenie w atmosferze jest odpowiedź, ale często nawet po kilku miesiącach, a ludzie obsługujący to narzędzie (o ile to ludzie obsługują, bo wszystkie odpowiedzi są jednakowe na zasadzie kopiuj/wklej i sprawiają wrażenie, że wstawia je automat)nie mają pojęcia o administracji, ani o systemie, nie wiedzą o czym się z nimi rozmawia lub pisze. Wszyscy pracujący w COI powinni odbyć staż w samorządach, aby przekonać się, jak ciężko pracować na tym bublu. 4. Pracownicy COI nie są zainteresowani naprawą i rozwojem systemu, a jedynie zamknięciem zgłoszenia. Zgłoszenie błędu nie jest dla nich sygnałem, że system jest wadliwy i trzeba go naprawić. Każdy błąd trzeba im udowodnić jak sądzie, a jak mają już dowody, to 2 lata molestują się z tym błędem.
 
Komentarz do depeszy: Szereg testów. COI przed aktualizacją przeprowadza testy wewnętrzne i akceptacyjne
2017-10-14

Bolo:

Pracuję w jednym z UM. Niby jestem urzędnikiem, ale nie bardzo mam z tym coś wspólnego. Pracuję jako informatyk. Ręce i nogi się uginają jacy urzędnicy tutaj pracują. Organizacja pracy = 0. Dosłownie. Banda nieudaczników, kolesiów lokalnych i "centralnych" polityków z PO i PSL opłacanych z podatków obywateli RP. Przykład: tzw. departament finansów (powinno się nazywać "rachuba", Dziadek mi mówił). 14 osób. 3 młodsze (ok. 35 lat) potrafią posługiwać się komputerem i systemami inf. niezbędnymi do wykonywania swojej pracy. Reszta to analfabeci informatyczni utrzymywani przez podatników. Co ciekawe, mają POparcie zarządu UM, również analfabetów IT. Jako informatyk pracowałem trochę na Zachodzie EU. Mam porównanie. Już dawno zrozumiałem, że z taką kadrą UM Polska nie jest w stanie dorównać swoim odpowiednikom w EU. Natomiast zupełnie niedawno wyszło mi, że tak miało być. Ta banda analfabetów w UM nie jest przypadkiem. Każdy niech wyciągnie własne wnioski. Podsumowanie. Nie mam nic przeciw analfabetom w UM i innych samorządach. W końcu wyboru dokonują obywatele i wierzę, że świadomie...


 
Analfabetyzm IT
1 2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 

newsletter

TAGI

PARTNERZY 


  Związek Gmin Wiejskich     Związek Powiatów Polskich

KONTAKT
Polska Agencja Prasowa SA
ul. Bracka 6/8, 00-502 Warszawa
Tel.: (+48 22) 509 22 22
Faks: (+48 22) 509 22 34
REDAKCJA SERWISU SAMORZĄDOWEGO PAP
ul. Bracka 6/8, 00-502 Warszawa
Tel.: (22) 509 23 67
Faks: (22) 509 23 72, (22) 509 22 20
e-mail: samorzad@pap.pl
e-mail klubowy: klub@pap.pl
DZIAŁ SPRZEDAŻY I OBSŁUGI KLIENTA
Tel.: (22) 509 22 25
Faks: (22) 509 22 72
pap@pap.pl
PAP Copyright © PAP SA 2013 .
Redakcja  |  O portalu  |  Licencje  |  Polityka Prywatności  |  v 1.4.25