Miasto ogród. Cenimy jakość przestrzeni publicznej - mówi burmistrz Podkowy Leśnej

- Jako miasto ogród nie mamy terenów inwestycyjnych i dużej możliwość rozwoju. Środki na utrzymanie pochodzą głównie z podatków lokalnych – mówi Artur Tusiński, burmistrz Podkowy Leśnej.

Jak podkreśla samorządowiec, działania miasta są ukierunkowane na tworzenie wysokiej jakości przestrzeni publicznej.

– Tereny Podkowy są modyfikowane i dostosowywane do potrzeb mieszkańców – tłumaczy Artur Tusiński i wskazuje, że miasto zajmuje czołowe miejsca w rankingach jakości życia. - Naszym mieszkańcom zależy na zdrowiu i obcowania z naturą – dodaje.

- Jako miasto ogród nie mamy terenów inwestycyjnych i dużej możliwość rozwoju. Środki na utrzymanie pochodzą głównie z podatków lokalnych – tłumaczy burmistrz Podkowy Leśnej.

Jak wskazuje włodarz, dla osób, które poszukują wysokiej jakości życia miasta ogrody są bardzo atrakcyjnym miejscem do życia.

Podkowa Leśna jest najstarszym i największym z zachowanych miast ogrodów w Polsce.

Dyskusja nad aktualnym statusem i kształtem miasta ogrodu, wypracowanie kryteriów miast ogrodów XXI wieku oraz rozważenie koncepcji legislacyjnych na potrzeby tych już istniejących i przyszłych – to tematy I Kongresu Polskich Miast Ogrodów.

I Kongres Polskich Miast Ogrodów 11 - 13 września 2015 r., siedziba Centrum Kultury i Inicjatyw Obywatelskich w Podkowie Leśnej.

Program kongresu w załączniku.

Opublikowano: 2015-09-11 10:48

Uwaga! Artykuł pochodzi z portalu internetowego Serwis Samorządowy PAP.