Bzdury na ekranie. Beznadzieja, nie nadaje się – narzekają na ePUAP urzędnicy

Zmarnowałam 2,5 godz. na przesłanie 2 sprawozdań do 2 podmiotów, zrywa połączenie, albo wyświetla jakieś bzdury na ekranie – narzekają na ePUAP urzędnicy.

„Spróbujcie wyfiltrować ilość wiadomości wysłanych w danym miesiącu. W starym e-PUAP istniała taka możliwość. W nowym zostały tylko Nadawca/Temat/UPO i trzy przełączniki. Pomijam opcję filtrowania w rejestrze zdarzeń” – komentuje Szyjka.

„Fakt. Beznadzieja” – krótko a dosadnie komentuje Michał.

„ Zaczął sie okres sprawozdawczy i, jak zwykle, epułapka leży! Zmuszacie samorządy do korzystania z tego tworu, a to coś nie nadaje się do pracy! (…) zmarnowałam 2,5 godz. na przesłanie 2 sprawozdań do 2 podmiotów! Jak nie można się zalogować, to nie da się odnaleźć adresata, to dodać załączników, a to wysłać, bo wysypuje się i zrywa połączenie, albo wyświetla jakieś bzdury na ekranie!” – oburza się Ewa.

PoP uzupełnia: „dużych plików już nie można dodawać ze składu (jako linki były na starym ePUAP prezentowane w piśmie). Zatem ta zakładka PLIKI jest zupełnie niepotrzebna, bo nie spełnia już swojej funkcji na ePUAP2”.

Informatyk gminny denerwuje się: „no nie da się na tym szmatławcu pracować!!! Sprawozdania się zaczęły i to dziadostwo zachowuje się jak poprzednia wersja i nie działa jak trzeba, a jak zadziała, to przez (…) interfejs zaprojektowany chyba przez ... nawet nie wiem jak tych projektantów nazwać, ledwo idzie to ogarnąć. Po co w ogóle istnieje zakładka `wysłane`, skoro wszystko co wysłałem, jest w `odebrane`?”.

I dodaje: „Czym zachęcać ludzi do załatwiania spraw przez Internet, kiedy nawet my (…) nie jesteśmy w stanie sprawnie korzystać z tego czegoś i obrzydzenie zbiera na wspomnienie o ePUAPie? Litości! (…) Kiedy to się wreszcie skończy...”.

Kkż/
Serwis Samorządowy PAP

Opublikowano: 2015-10-23 20:51

Uwaga! Artykuł pochodzi z portalu internetowego Serwis Samorządowy PAP.