COI szkoli. Ruszają bezpłatne kursy dla urzędników pracujących z systemem ŹRÓDŁO

Centralny Ośrodek Informatyki uruchomił cykl bezpłatnych szkoleń z aplikacji ŹRÓDŁO dla samorządów. Szkolenia przeznaczone są dla pracowników USC oraz urzędów wykonujących zadania z zakresu Ewidencji Ludności i Dowodów Osobistych.

Od września do grudnia 2016 r. COI zaplanował nowe terminy jednodniowych kursów, które odbędą się w następujących miastach wojewódzkich:

Miasto wojewódzkiePESEL/RDOBUSC PODSTAWOWYBUSC ZAAWANSOWANY
Warszawa

21 września

25 października

22 listopada

13 grudnia

22 września

26 października

23 listopada

14 grudnia

23 września

27 października

24 listopada

15 grudnia

Lublin27 września28 września29 września
Gdańsk18 października19 października20 października
Kraków15 listopada16 listopada17 listopada
Poznań6 grudnia7 grudnia8 grudnia

Jak informuje COI, zajęcia mają charakter praktyczny i odbywają się w grupach do 15 osób. Każdy uczestnik ma do swojej dyspozycji komputer i szkoleniową wersję aplikacji, w której będzie wykonywał ćwiczenia z wybranego modułu.

Zajęcia skupią się na obsłudze obywatela i czynnościach wykonywanych przez urzędników każdego dnia w pracy.

Jak informuje Katarzyna Jedlińska, rzecznik prasowy COI, są jeszcze wolne miejsca, najwięcej w Warszawie.

- Największym zainteresowaniem cieszą się szkolenia zaawansowane z BUSC - dodaje.

Rzecznik COI podkreśliła, że wkrótce kursy odbędą się także w kilku innych miastach, które nie znalazły się na pierwszej liście oraz ponownie w Warszawie.

Poprzednie szkolenia organizowane były w formule płatnej - urząd gminy płacił za udział swojego pracownika 400 zł (jak podkreśliła rzecznik, były z tej kwoty pokrywane głównie koszty wynajmu sali). Tym razem - dzięki podpisanej 29 czerwca ramowej umowy dotyczącej rozwoju Systemu Rejestrów Państwowych - kursy są dofinansowane przez Ministerstwo Cyfryzacji.

Zapisy i więcej informacji na temat programu szkoleń, harmonogramu, kosztów udziału (COI nie pokrywa kosztów obiadu i delegacji) i lokalizacji dostępne pod adresem: http://www.szkolenia.zrodlo.gov.pl.  

W przypadku dodatkowych pytań, COI prosi o kontakt z Działem Szkoleń Centralnego Ośrodka Informatyki pod adresem mailowym szkolenia.zrodlo@coi.gov.pl oraz pod numerem telefonu +48 (22) 465 91 22.

Źródło: COI
kkż/Serwis Samorządowy PAP

Opublikowano: 2016-09-19 15:03

Uwaga! Artykuł pochodzi z portalu internetowego Serwis Samorządowy PAP.