Publiczne punkty. W Polsce korzystanie z hotspotów od kilku lat popularyzują samorządy

Korzystanie z hotspotów stało się powszechne, a w Polsce korzystanie z nich od kilku lat popularyzują samorządy. Według szacunków UKE takich samorządowych hotspotów w sierpniu było w Polsce 4 413.

Uruchamiają publiczne punkty dostępu do internetu dla swych mieszkańców i turystów - po uprzednim uzyskaniu odpowiedniej zgody od prezesa UKE, która jest wyrażana w odpowiednich decyzjach lub opiniach.

Według szacunków UKE takich samorządowych hotspotów w sierpniu było w Polsce 4 413. Przebywając w hotelu, restauracji, czy też w centrum miasta lub w biurze, mieszkańcy i goście oczekują bezproblemowego logowania i dostępu do szerokopasmowej transmisji i chętnie korzystają z obecnych tam sieci Wi-Fi.

Duży projekt uruchamiania publicznych hotspotów realizuje obecnie Poczta Polska. Na początek w ramach projektu darmowego Wi-Fi takie punkty uruchomiono w ponad 850 placówkach pocztowych poza wielkim aglomeracjami, zwłaszcza w tych miejscach, w których dostęp do sieci jest mocno ograniczony technicznie lub ekonomicznie.

Docelowo, Poczta Polska, może wprowadzić darmowy Internet we wszystkich placówkach pocztowych, włączając co kwartał do systemu 500 lokalizacji.

– Projekt darmowego Wi-Fi w placówkach pocztowych to jeden z elementów strategii Poczty Polskiej, która kładzie nacisk na cyfryzację swoich usług. Poczta Polska już pełni funkcję komunikacyjnego krwioobiegu państwa. Teraz chcemy być strategicznym partnerem administracji w cyfryzacji usług publicznych poprzez dostęp on-line do e-usług państwa – mówi Paweł Skoworotko, członek zarządu Poczty Polskiej.

Więcej tutaj 

Źródło: Polska Szerokopasmowa
Kkż/Serwis Samorządowy PAP

Opublikowano: 2016-09-19 14:50

Uwaga! Artykuł pochodzi z portalu internetowego Serwis Samorządowy PAP.