Długa tradycja. Toruń wśród najlepszych hokejowych miast w Europie

Wśród 42 sklasyfikowanych miast Toruń uplasował się w pierwszej połowie stawki – na 21. miejscu zestawienia. Pokonał takie miasta jak m.in. szwajcarskie Davos i Kloten czy stolicę Niemiec Berlin. Według twórców rankingu klub z Torunia jest „prawdopodobnie najstarszym na liście i jednym z najstarszych w Europie”.

„TKH Toruń ma długą i dumną hokejową tradycję, sięgającą aż do 1924 roku. Klub przeszedł w tym czasie wiele przemian, ale utrzymał swoje silne uczuciowe związki z hokejem. W ostatniej dekadzie Toruń rozwinął światowej klasy drużynę juniorską i zdobył Puchar Polski” piszą analitycy "Flight Network".

Doceniona została również hala, w której lokalne drużyny rozgrywają swoje mecze. Toruński To-Tor został określony "skromnym budynkiem mieszczącym 3 tysiące osób”.

„Hala w Toruniu oddaje to, co jest w sercach miejscowych. Oni udowadniają, że aby być fanem hokeja nie potrzebujesz nowoczesnych gadżetów. Wystarczy czysta miłość do tej gry” - podkreśla portal.

W ocenie wzięto pod uwagę również atrakcyjność miasta pod względem turystycznym. Według portalu historia odciśnięta na ścianach Starego Miasta, w zestawieniu z małymi restauracjami i pubami sprawia, że miasto posiada wszystko, czego turysta szuka.

Analitycy portalu podczas zbierania informacji pytali m.in. o opinie hokejowych organizacji oraz kibiców. Ocenie podlegały również takie kwestie jak siły drużyn, hale oraz kultura hokejowa w danym mieście.

Za najlepsze hokejowe miasto w Europie kanadyjski portal uznał Moskwę. Drugie miejsce w klasyfikacji zajął szwajcarski Zurych z klubem Zürich Lions, a trzecie szwedzki Göteborg z Frölundy. Pierwszą dziesiątkę uzupełniają: Kolonia (Niemcy), Helsinki (Finlandia), Pilzno (Czechy), Berno (Szwajcaria), Tampere (Finlandia), Zagrzeb (Chorwacja) i Koszyce (Słowacja).

Ranking skierowany jest głównie do Kanadyjczyków, którzy poza obejrzeniem meczu w Europie, chcą zwiedzić największe atrakcje turystyczne w danym mieście.

mao/Serwis Samorządowy PAP

Opublikowano: 2017-02-16 15:43

Uwaga! Artykuł pochodzi z portalu internetowego Serwis Samorządowy PAP.