Finanse do zmiany. MEN pracuje nad nową koncepcją finansowania zadań oświatowych

Obecna subwencja oświatowa nie przystaje do polityki oświatowej państwa, a przede wszystkim do rzeczywistości – powiedziała minister edukacji narodowej Anna Zalewska.

Podczas konferencji prasowej poświęconej tworzeniu nowej sieci szkół w regionie dolnośląskim szefowa resortu edukacji Anna Zalewska poinformowała, że w wyniku reformy w samym Wrocławiu mogą powstać 74 nowe miejsca pracy dla nauczycieli.

„Przekażemy też dodatkowe 27 mln zł na wdrażanie reformy edukacji w mieście oraz 21 mln zł na sześciolatki, które będą uczyć się w szkołach” – zapowiedziała.

Jak dodała, obecnie trwają prace nad nową koncepcją finansowania zadań oświatowych. W kwietniu MEN przedstawi kierunki wypracowanych zmian oraz informację o harmonogramie podwyżek dla nauczycieli.

Minister edukacji przypomniała również, że we wdrażaniu zmian do dyspozycji samorządów pozostają wojewodowie i kuratorzy oświaty, którzy kontaktują się z samorządami i na bieżąco konsultują z nimi proponowane rozwiązania w zakresie sieci szkół. Na podjęcie uchwał o sieci szkół dostosowanej do nowej struktury samorządy mają czas do 31 marca.

Na stronie Serwisu Samorządowego PAP mogą Państwo sprawdzać na bieżąco, ile czasu pozostało na zaplanowanie nowej sieci szkół.

Źródło: MEN
dap/Serwis Samorządowy PAP

Opublikowano: 2017-03-01 14:27

Uwaga! Artykuł pochodzi z portalu internetowego Serwis Samorządowy PAP.