Nowa siatka szkół. Rada Warszawy przyjęła uchwały zmieniające sieć szkół w stolicy

Ponad 50 samodzielnych gimnazjów zostanie nowymi szkołami podstawowymi – Rada Warszawy podjęła w czwartek decyzję o zmianach w sieci szkół w stolicy w związku z reformą oświaty.

Po zaopiniowaniu przez Mazowieckiego Kuratora Oświaty, Rada przyjęła dwie ostateczne uchwały: jedną dotyczącą szkół podstawowych, drugą - szkół ponadpodstawowych i specjalnych.

Zgodnie z przyjętymi przepisami, od 1 września 2017 r. nowa sieć szkół podstawowych w Warszawie prowadzonych przez samorząd będzie obejmowała 252 szkoły podstawowe, w tym 211 dla dzieci i młodzieży, trzy szkoły dla dorosłych i 38 szkół specjalnych.

W nowe szkoły podstawowe zostanie przekształconych 53 gimnazjów, w tym 32 dla dzieci i młodzieży, 2 dla dorosłych i 19 szkół specjalnych. Osiem gimnazjów zostanie przekształconych w szkoły ponadpodstawowe (7 ogólnodostępnych, 1 szkoła specjalna).

Uchwała zakłada również włączenie 64 gimnazjów do obecnie funkcjonujących szkół podstawowych (46 dla dzieci i młodzieży, 1 dla dorosłych, 17 specjalnych). W szkoły ponadpodstawowe zostanie przekształconych 29 gimnazjów (27 dla dzieci i młodzieży, 1 dla dorosłych, 1 specjalna).

Zmiana obwodu szkolnego dotyczyć będzie 115 ogólnodostępnych szkół podstawowych. We wszystkich odbędzie się rekrutacja do I klas.

Źródło: Codzienny Serwis Informacyjny PAP
dap/Serwis Samorządowy PAP

Opublikowano: 2017-03-16 17:01

Uwaga! Artykuł pochodzi z portalu internetowego Serwis Samorządowy PAP.