Piece do wymiany. Rusza nabór wniosków na wymianę starych pieców w Radomiu

W piątek rozpoczyna się nabór wniosków na dotacje dla mieszkańców Radomia, którzy zdecydują się wymienić stare piece węglowe na ekologiczne źródła ciepła. Miasto przeznaczy w tym roku na ten cel pół miliona złotych. Wystarczy to na likwidację około 150-200 palenisk węglowych.

Na każde zlikwidowane palenisko będzie przysługiwała dotacja w wysokości 200 zł. Kolejne 200 złotych wnioskodawca otrzyma za każdy kilowat zainstalowanej mocy cieplnej nowego, ekologicznego źródła. Średnie dofinansowanie dla jednego gospodarstwa domowego ma wynieść około 5 tys. zł.

„To inwestycja w jakość powietrza, czyli w komfort życia w naszym mieście. Jestem przekonany, że każda złotówka wydana na ten cel, z czasem się zwróci” - ocenił prezydent Radomia Radosław Witkowski.

W tym roku pieniądze na dotacje pochodzą wyłącznie z budżetu miasta. W poprzednich latach Radom korzystał także z dofinansowania z obecnie wygaszanego rządowego programu Kawka.

W 2014 i 2015 r. w Radomiu zostało zlikwidowanych prawie 600 pieców węglowych, które zostały zastąpione innymi systemami grzewczymi.

Źródło: Codzienny Serwis Informacyjny

woj/

Opublikowano: 2017-04-20 13:41

Uwaga! Artykuł pochodzi z portalu internetowego Serwis Samorządowy PAP.