Kunszt dziennikarza. Wykład w siedzibie Polskiej Agencji Prasowej

Jesteś dziennikarzem i nie masz planów na najbliższą sobotę? Polska Agencja Prasowa zaprasza na warsztat o warsztacie!

22 kwietnia w siedzibie PAP przy ul. Brackiej 6/8 odbędzie się czwarty już wykład dla uczestników projektu „Prasowa Akademia Pieniądza XXI”. Spotkanie poprowadzi Maciej Danielewicz, redaktor naczelny Redakcji Ekonomicznej w PAP.

Warsztaty będą pogłębieniem tematyki poruszonej w wykładzie „Dziennikarstwo jako czynnik sprawczy w polityce finansowo-ekonomicznej państwa (warsztat dziennikarza ekonomicznego, artykuły i informacje oraz ich wpływ na rynek i notowania spółek na przykładzie depesz PAP)”. Opracowanie ukazało się już na platformie e-learningowej www.pap21.pl (wystarczy się zalogować lub – w razie braku konta – zarejestrować).

Podczas spotkania nasz ekspert omówi kwestię warsztatu dziennikarza ekonomicznego wobec rozwoju nowych technologii i mediów społecznościowych. Wyjaśni też m.in., czy dziennikarz może wpływać na rzeczywistość gospodarczą, jaka jest rola dziennikarza agencyjnego pracującego dla rynków finansowych oraz czym jest pełna, kompleksowa informacja ekonomiczna.

Uczestnicy dowiedzą się ponadto, jakie są źródła informacji dziennikarza ekonomicznego i jakie są sposoby publikacji treści ekonomicznych.

Warsztaty rozpoczną się o godzinie 10.00; będą składały się z czterech 45-minutowych bloków.

Dla kogo to? „Prasowa Akademia Pieniądza XXI” (PAP21) to szkolenie dla dziennikarzy zainteresowanych poszerzeniem wiedzy ekonomicznej.

Jak dołączyć? Wystarczy zarejestrować się na www.pap21.pl i stawić się w sobotę w Centrum Prasowym PAP
Ile to kosztuje? Nic! Szkolenie jest dla uczestników bezpłatne; projekt realizowany jest przez Polską Agencję Prasową we współpracy z Narodowym Bankiem Polskim.Opublikowano: 2017-04-20 14:05

Uwaga! Artykuł pochodzi z portalu internetowego Serwis Samorządowy PAP.