Uliczni rabusie. CBŚP rozbiło gang okradający tiry w Niemczech

Funkcjonariusze CBŚP rozbili zorganizowaną grupę przestępczą, specjalizującą się we włamaniach do tirów na terenie Niemiec. Zatrzymano czterech mężczyzn podejrzanych o udział w gangu oraz kradzieże z włamaniem – podaje piątkowa „Rzeczpospolita”.

Jak czytamy w artykule z ustaleń śledczych wynika, że skradziony towar, w tym sprzęt AGD i RTV, miał być sprzedany w Polsce. Funkcjonariusze gorzowskiego CBŚP przy wsparciu policjantów ze Szczecina zatrzymali czterech mężczyzn, w wieku od 31 do 40 lat, podczas rozładunku sprzętu.

Podczas przeszukania magazynu policjanci znaleźli hurtowe ilości m.in. nowych odtwarzaczy DVD, kuchenek mikrofalowych, rowerów i markowej odzieży.

„Mężczyźni usłyszeli w prokuraturze zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz kradzieży z włamaniem. Decyzją szczecińskiego sądu wszyscy zostali aresztowani na trzy miesiące.
Według wstępnych szacunków wartość odzyskanych przedmiotów przekroczyła już dwa miliony złotych” - powiedziała PAP rzeczniczka CBŚP kom. Iwona Jurkiewicz.

Źródło: Rzeczpospolita

mao/Serwis Samorządowy PAP

Opublikowano: 2017-08-11 07:12

Uwaga! Artykuł pochodzi z portalu internetowego Serwis Samorządowy PAP.