Darmowe przejazdy. Pilotażowy program ulg dla uczniów szkół podstawowych od października w Częstochowie

Od października uczniowie szkół podstawowych będą mogli podróżować komunikacją miejską za darmo - poinformował Urząd Miasta Częstochowy.

Jak poinformował częstochowski ratusz w komunikacie, pilotażowy program ulg dla uczniów szkół podstawowych będzie realizowany do 31 grudnia 2018 roku. Według prezydenta miasta Krzysztofa Matyjaszczyka, przedsięwzięcie ma poprawić sytuację ekologiczną w mieście. „Naszym celem jest zmniejszenie liczby samochodów na naszych ulicach i zwiększenie liczby pasażerów miejskiej komunikacji” – powiedział.

Prezydent Częstochowy podkreślił, że tylko nowoczesna, bezpieczna i funkcjonalna komunikacja może stanowić dla mieszkańców ciekawą ofertę, dlatego miasto inwestycje w drogi, tabor i centra przesiadkowe. „To inwestycje w przyszłość” – podsumował.

Matyjaszczyk zaznaczył, że od 1 września ratusz wprowadził kolejne ułatwienie dla pasażerów komunikacji miejskiej, czyli system umożliwiający zakup i doładowanie biletów przez Internet.

„Naszym priorytetem jest usprawnienie i rozwój szeroko rozumianej komunikacji w naszym mieście. Każde udogodnienie, które wprowadzamy w częstochowskiej komunikacji miejskiej ma za zadanie ułatwić życie częstochowianom i promować autobus czy tramwaj MPK jako przyjazny środek transportu” – stwierdził.

Jak dodał, pomysłodawcy programu E-bilet liczą na to, że nowy kanał dystrybucji doładowania biletów wzbudzi zainteresowanie nie tylko wśród zagorzałych internautów, ale także wśród osób stawiających swoje pierwsze kroki w sieci.

We wrześniu bezpłatną komunikację miejską dla dzieci i młodzieży wprowadziły także władze Krakowa i m.st. Warszawy. Uprawnienie do darmowych przejazdów zyskali również uczniowie i studenci zameldowani w Jastrzębiu-Zdroju (czytaj: Jechać za darmo. Kolejne miasta wprowadzają bezpłatne bilety komunikacyjne).

Źródło: UM Częstochowa
dap/

Opublikowano: 2017-09-12 12:15

Uwaga! Artykuł pochodzi z portalu internetowego Serwis Samorządowy PAP.