Konkurs Eco-Miasto. Więcej czasu na składanie zgłoszeń

Termin zgłoszeń do konkursu Eco-Miasto, współorganizowanego przez Ambasadę Francji w Polsce, został wydłużony do 22 października.

W konkursie mają być wyróżnione te samorządy, które działają na rzecz zrównoważonego rozwoju, mogą pochwalić się najlepszymi rozwiązaniami w dziedzinie proekologicznego transportu, gospodarki wodnej, gospodarki odpadami czy efektywności energetycznej.

Eco-Miasto organizują Ambasada Francji w Polsce oraz Centrum UNEP/GRID-Warszawa, we współpracy z Fundacją Lafarge-Holcim i grupą dużych francuskich firm: RENAULT Polska, SAUR Polska, Saint-Gobain, SUEZ Polska, ENGIE, EDF Polska, DK Energy oraz TIRU.

W konkursie jest sześć kategorii: mobilność zrównoważona, gospodarka wodna, gospodarka odpadami, efektywność energetyczna budynków, systemy energetyczne oraz zieleń a powietrze. W każdej z nich nagrodzone zostaną dwa ośrodki miejskie: jeden z grupy miast do 100 tys. mieszkańców i drugi – z grupy miast większych. Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się podczas Międzynarodowej Konferencji „INNOWACYJNE ECO-MIASTO: zdrowe środowisko, zdrowi ludzie”.

Zgłoszenia do konkursu Eco-Miasto można przesyłać drogą internetową lub pocztą tradycyjną za pomocą formularzy dostępnych na stronie internetowej eco-miasto.pl. Termin zgłoszeń został przedłużony do 22 października.

jmk/

Opublikowano: 2017-10-11 14:42

Uwaga! Artykuł pochodzi z portalu internetowego Serwis Samorządowy PAP.