Mińsk Maz.: Mistrzostwa Taekwon-do

W dniach od 25 września do 1 października ośmioosobowa ekipa Akademii Sztuk Walki reprezentowała Polskę na Mistrzostwach Świata Taekwon-do ITF HQ Korea w Barneveld, Holandia.

Zawodnicy w składzie: Kornelia oraz Roksana Naumiuk, Katarzyna Mazurowska, Natalia Michalczyk, Armik Badalyan, Jakub Brodzik, Damian Walas, Dawid Matwiej przez cztery dni zawodów starali się jak najlepiej ukazać efekty swoich ciężkich treningów.

Już w kwietniu zawodnicy ASW zostali powołani do kadry Polski i od tamtej pory rozpoczęli sumienne przygotowania, pod okiem trenera Dawida Matwieja. Mistrzostwa i Puchar Świata w Barneveld zgromadziły ponad 1500 zawodników z całego świata. Ekipa ASW musieli stawić czoła m.in. przedstawicielom Argentyny, Australii, Rosji, Japonii, Hongkongu, Kanady, Malezji czy USA.

Pierwsze dwa dni zawodów były przeznaczone wyłącznie dla czarnych pasów i miały rangę Mistrzostw Świata. Trener polskiej ekipy nie zawiódł i w wielkim stylu zdobył złoty medal w testach siły stając się tym samym Mistrzem Świata Taekwon-do ITF.

W dniu rozpoczęcia się Pucharu Świata Taekwon-do ITF przeznaczony dla kolorowych pasów, Kornelia i Roksana Naumiuk zdobyły kolejne trzy medale (Kornelia srebrny medal w technikach specjalnych i brązowy w walkach bezkontaktowych, a Roksana brązowy w walkach semi-contact).

W kategorii juniorów wiele emocji dostarczył Armik Badalyan oraz Jakub Brodzik, którzy spotkali się w finale walk light cocntact. Ostatecznie to na szyi Jakuba zawisł złoty medal, a jego kolega Armik zajął drugą lokatę. Natalia Michalczyk do puli dorzuciła złoty medal w walkach light contact. Katarzyna Mazurowska również sięgnęła po złoto w walkach light contact. Damian Walas po ciężkim boju w walkach ostatecznie zdobył brązowy medal.

Łącznie ekipa Akademii Sztuk Walki zgromadziła 10 medali: cztery złote, dwa srebrne i cztery brązwoe. Oprócz rywalizacji sportowej zawodnicy mieli niepowtarzalną okazję poznania Wielkich Mistrzów Taekwon-do obecnych na zawodach (m.in. Prezydent TKD ITF HQ Korea Master Oh Chang Jin, Master Peter Sanders, Master Rudolf Kang, Master Zbigniew Kruk). Ponadto, Dawid Matwiej był oddelegowany do udziału w międzynarodowym Kongresie Taekwon-do ITF, gdzie omawiano kierunki rozwoju koreańskiej sztuki walki oraz organizację Mistrzostw Świata, które odbędą się w 2019 roku w Korei Płd.

Opublikowano: 2017-10-11 15:35

Uwaga! Artykuł pochodzi z portalu internetowego Serwis Samorządowy PAP.