Zdrowy uczeń. Do szkół wracają pielęgniarki i higienistki

Samorządy Blizanowa, Brzezin, Cekowa – Kolonii, Godziesz Wielkich, Koźminka, Mycielina, Opatówka, Stawiszyna, Szczytnik, Żelazkowa w powiecie kaliskim otrzymają dofinansowanie wyposażenia gabinetów profilaktyki zdrowotnej w szkołach publicznych. Do szkół wrócą pielęgniarki i higienistki.

We wtorek w starostwie powiatowym w Kaliszu wicewojewoda Marlena Maląg podpisała umowy z wójtami 10 gmin powiatu kaliskiego. Łączna kwota dofinansowania wyniesie 245 tysięcy złotych, a maksymalne dofinansowanie na jeden gabinet to kwota 6 700 zł.

Gabinety w szkołach mogą być prowadzone tylko przez podmioty wykonujące działalność leczniczą, udzielające świadczeń zdrowotnych z zakresu świadczeń gwarantowanych pielęgniarki lub higienistki szkolnej.

W całym woj. wielkopolskim o środki na wyposażenie gabinetów profilaktyki zdrowotnej zawnioskowały 224 samorządy, na łączna kwotę 4,7 mln zł. Dzięki temu powstaną 994 gabinety profilaktyki zdrowotnej.

Resort zdrowia zakłada przekazanie 134 mln zł w skali kraju na różne działania w zakresie profilaktyki zdrowotnej, w tym tzw. dentobusy. Program rządowy przewiduje zakup co najmniej 16 gabinetów stomatologicznych na kółkach, po jednym  na województwo.

Źródło: Codzienny Serwis Informacyjny

woj/

Opublikowano: 2017-11-14 13:54

Uwaga! Artykuł pochodzi z portalu internetowego Serwis Samorządowy PAP.