Nowy antywirus. COI: do 12 stycznia LAS powinni odinstalować antywirusa ze stacji SRP

COI informuje, że resort cyfryzacji udostępnił dla stacji dostępowych SRP nowe oprogramowanie antywirusowe Symantec. Stare trzeba odinstalować do 12 stycznia.

Centralny Ośrodek Informatyki informuje, że do 12 stycznia należy odinstalować oprogramowania ESET ze stacji dostępowych SRP. Ministerstwo Cyfryzacji udostępnia dla stacji dostępowych SRP oprogramowanie antywirusowe Symantec.

COI zaznacza, że informacja jest przeznaczona dla Lokalnych Administratorów Systemu.
31 grudnia 2017 r. skończyła się licencja na oprogramowanie antywirusowe ESET udostępniane przez Ministerstwo Cyfryzacji dla stacji dostępowych SRP. „W związku z tym, należy bezwarunkowo odinstalować oprogramowania ESET ze stacji dostępowych SRP w nieprzekraczalnym terminie do 12 stycznia 2018 r.” – podkreśla COI.

COI poinformował też, że od 1 stycznia 2018 r. Ministerstwo Cyfryzacji udostępnia dla stacji dostępowych SRP oprogramowanie antywirusowe Symantec.

Instrukcja deinstalacji oprogramowania ESET oraz instrukcja instalacji i pakiet instalacyjny oprogramowania antywirusowego zostały udostępnione na stronach:
http://10.240.240.249/av oraz http://pomocny.obywatel.gov.pl/av
COI podkreśla, że strony te są dostępne tylko w ramach dedykowanej sieci SRP. W celu pobrania oprogramowania, jeden z podanych wyżej adresów należy wprowadzić w przeglądarce internetowej na stanowisku podłączonym do SRP.

Instalacja i aktualizacja pakietu oprogramowania antywirusowego jest możliwa wyłącznie w ramach dedykowanej sieci SRP. Pobrany pakiet instalacyjny można dystrybuować na inne stacje podłączone do sieci SRP za pomocą nośników zewnętrznych (np. pendrive).

COI zaznacza, że korzystanie z oprogramowania jest dozwolone tylko na stacjach roboczych, które mają dostęp do aplikacji ŹRÓDŁO w ramach dedykowanej sieci SRP.

Na stronach http://10.240.240.249/av oraz http://pomocny.obywatel.gov.pl/av podano także informacje kontaktowe – będą pomocne w przypadku wystąpienia problemów z instalacją oprogramowania.

Kkż/

Opublikowano: 2018-01-09 15:11

Uwaga! Artykuł pochodzi z portalu internetowego Serwis Samorządowy PAP.