Lepsza edukacja. Gmina Trzebnica w prestiżowym międzynarodowym programie

Trzebnica jako jedyna gmina w Polsce przystąpiła do prestiżowego międzynarodowego programu „Acer for education” i „Microsoft dla edukacji”.

W ramach tego programu Szkoły Podstawowe nr 1, 2 i 3 w Trzebnicy zostaną wyposażone w laptopy i specjalne oprogramowanie w zakresie edukacji. – Biorąc pod uwagę błyskawiczny postęp informatyczny w kraju i na świecie, postanowiłem, by gmina Trzebnica przystąpiła do tego międzynarodowego programu, który zapewni naszym dzieciom i młodzieży dostęp do nowoczesnych technologii ukierunkowanych na rozwój i edukację – mówi Marek Długozima, burmistrz Trzebnicy.

- Dzięki niemu lekcje będą ciekawsze, a nauczyciele będą mogli lepiej monitorować postępy uczniów. W związku z tym, że projekt firmy Acer zakłada dostarczenie łącznie trzydziestu laptopów wraz z oprogramowaniem, podjąłem decyzję o zakupie dodatkowych dziesięciu komputerów, które pozwolą na stworzenie większej liczby stanowisk pracy - dodał burmistrz.

Głównym celem programu „Acer for education” i „Microsoft dla edukacji” jest udoskonalenie procesu kształcenia i nauczania przy wykorzystaniu nowoczesnych technologii informacyjnych. Wspomniane gminne placówki oświatowe otrzymają laptopy wraz z oprogramowaniem, którego wachlarz możliwości pozwoli nie tylko na lepsze rozwijanie umiejętności informatycznych i komunikacyjnych niezbędnych do pracy w przyszłości, ale także zdobywanie wiedzy w bardziej atrakcyjny i nowoczesny sposób.

Program „Acer for education”, który potrwa do czerwca 2018, przewiduje wyposażenie jednej z klas w danej szkole w laptopy i oprogramowanie Microsoft w zakresie edukacji. Pracę uczniów będą koordynować nauczyciele wyznaczeni przez dyrektorów poszczególnych placówek. Dla nich również przewidziano odpowiednie szkolenia.

- Stale dbam o rozwój infrastruktury w szkołach, czego dowodem jest również rządowy program „Aktywna Tablica”, do którego w ostatnim czasie dołączyła również gmina Trzebnica – mówi burmistrz tego miasta, Marek Długozima. - W jej ramach cztery szkoły podstawowe nr 1, 2, 3 w Trzebnicy i szkoła w Ujeźdźcu Wielkim zostały wyposażone w monitory i tablice interaktywne oraz nagłośnienie i projektory.

jmk/

Źródło: UG Trzebnica

Opublikowano: 2018-01-10 07:00

Uwaga! Artykuł pochodzi z portalu internetowego Serwis Samorządowy PAP.