Lżejsze plecaki. Gmina Polkowice zakupiła dodatkowe podręczniki

Gmina Polkowice zakupiła dodatkowe podręczniki dla czterystu uczniów szkół podstawowych. Dzięki temu nie będą musieli nosić książek ze szkoły do domu.

To pomysł samorządu na odciążenie tornistrów najmłodszych uczniów. Dzieci z klas I-IV będą mogły teraz jeden komplet książek zostawiać po lekcjach w szkole, a w domu korzystać z drugiego, zakupionego z gminnych środków.

Całą akcję poprzedziły konsultacje dyrektorów szkół podstawowych z nauczycielami. Okazało się, że nie wszędzie istniała konieczność zakupu dodatkowych podręczników.

„Niektórzy nauczyciele sygnalizowali swoim dyrektorom, że potrafią tak ułożyć swój plan zajęć, że dzieci w podległych im klasach mają możliwość odrabiania prac domowych jeszcze w szkole, więc dźwiganie podręczników z niektórych przedmiotów nie jest konieczne” – wyjaśnia UG Polkowice.

W innych przypadkach zadania domowe zlecane przez nauczycieli wymagają pracy wyłącznie z pomocą znacznie lżejszych zeszytów lub ćwiczeń.

Na tej podstawie w poszczególnych szkołach podstawowych wytypowano klasy, których uczniowie otrzymali lub w najbliższym czasie otrzymają dodatkowe podręczniki. Ostatecznie gminnym programem zakupu dodatkowych podręczników objęto około 400 uczniów z klas I-IV ze wszystkich szkół podstawowych na terenie gminy.

Źródło: UG Polkowice

aba/


Opublikowano: 2018-01-11 07:07

Uwaga! Artykuł pochodzi z portalu internetowego Serwis Samorządowy PAP.