15 mln łapówek. Nowe zarzuty w śledztwie dotyczącym warszawskiej reprywatyzacji

Jak poinformowało w czwartek radio RMF FM, prokuratura - w śledztwie dotyczącym warszawskiej reprywatyzacji - podejrzewa byłego wysokiego urzędnika stołecznego ratusza o przyjęcie 15 mln zł łapówek.

Chodzi o Jakuba R., byłego zastępcę dyrektora Biura Gospodarki Nieruchomościami, któremu – jak podało w czwartek RMF FM – śledczy postawili nowe zarzuty korupcyjne. Podejrzewają go o przyjęcie ponad 15 milionów złotych łapówek w związku ze zwrotem warszawskich kamienic.

Były zastępca dyrektora Biura Gospodarki Nieruchomościami stołecznego ratusza miał - według prokuratury - przyjąć ponad 12,5 miliona za wydawanie decyzji administracyjnych korzystnych dla nabywców roszczeń reprezentowanych przez kancelarię prawną innego z podejrzanych w śledztwie dotyczącym warszawskiej reprywatyzacji Roberta N.

W zamian za te pieniądze pozytywnie dla tych nabywców rozstrzygnął wnioski w sprawie 11 nieruchomości położonych w Warszawie. Według śledczych, łapówki przyjmował także wtedy, gdy już odszedł z ratusza. Powołując się na wpływy u swoich byłych podwładnych w stołecznym samorządzie, miał przyjąć 3 mln zł łapówek w związku z rozstrzygnięciami dotyczącymi trzech warszawskich nieruchomości.

To kolejne zarzuty wobec Jakuba R. Jest już podejrzany o przyjęcie ponad 30 milionów złotych między innymi w związku z nieuczciwą reprywatyzacją działki na Palcu Defilad, tuż przy Pałacu Kultury i Nauki.

Źródło: RMF FM

Opublikowano: 2018-01-11 15:09

Uwaga! Artykuł pochodzi z portalu internetowego Serwis Samorządowy PAP.