Poczta pantoflowa. Czytelnicy o komunikacie COI ws. oprogramowania antywirusowego

Jak zwykle o tym, że trzeba coś zrobić, dowiaduje się z informacji prasowej a nie z oficjalnej informacji przesłanej do urzędów – pisze na naszym forum Informatyk.

We wtorek poinformowaliśmy, że 31 grudnia 2017 r. skończyła się licencja na oprogramowanie antywirusowe ESET udostępniane przez Ministerstwo Cyfryzacji dla stacji dostępowych SRP. W związku z tym Centralny Ośrodek Informatyki podał, że do 12 stycznia należy odinstalować oprogramowania ESET. Czytaj: Nowy antywirus. COI: do 12 stycznia LAS powinni odinstalować antywirusa ze stacji SRP

„Przyszło oficjalne pismo do urzędów gmin? Bo jeśli nie, to COI może sobie same siebie informować. W kontaktach z podmiotami zewnętrznymi konieczne jest zachowanie pewnej formy” – komentuje Obywatel.

„Jak zwykle o tym, że trzeba coś zrobić, dowiaduję się z informacji prasowej, a nie z oficjalnej informacji przesłanej do urzędów” – wtóruje mu Informatyk-um.

IT_UG ironizuje z kolei: „COI jak zwykle pełen profesjonalizm. Właśnie poinformowało społeczeństwo, że na komputerach podłączonych do SRP jest nieaktualne oprogramowanie antywirusowe”.

„Ciekawe - 31 grudnia 2017 r. skończyła się licencja na oprogramowanie antywirusowe ESET. Czyli Gminy działają/pracują aktualnie na pirackim oprogramowaniu - może ESET powinien wystąpić do COI z pozwem. Byłoby ciekawie” – sugeruje 2maxx.

„Dla mnie jako pracownika samorządowego wiążące są przepisy powszechnie obowiązującego prawa oraz informacje, wytyczne czy zalecenia, które oficjalne wpłynęły do mojego urzędu, po których zostaje jakiś ślad. Podawanie przez COI zaleceń przez portal internetowy (…) świadczy, że pracujący w COI ludzie nie mają pojęcia o funkcjonowaniu administracji publicznej” – pisze Samorządowiec.

„Jestem LAS i pierwsze słyszę o konieczności wymiany czegokolwiek!!!!” – dziwi się Infor. „Żadnej informacji ani oficjalnej dla LAS, ani dla Urzędu (pytałem osób pracujących na Bagnie) nie było, ani na email, ani na stronie, gdzie LAS czy kto inny ma dostęp, ba nawet tam gdzie nie ma dostępu” - wylicza. I podsumowuje: „Jeżeli nie będzie informacji oficjalnej, nic nie robię”.

„Po pierwsze, informacja powinna być podawana wcześniej (...), po drugie LAS-y mają w COI zarejestrowane swoje adresy e-mail, których wreszcie używajcie! – apeluje Inf.

Informacja o wygaśnięciu licencji programowania antywirusowego była najchętniej komentowaną wiadomością w tym tygodniu. Dziękujemy!

aba/

Opublikowano: 2018-01-12 12:35

Uwaga! Artykuł pochodzi z portalu internetowego Serwis Samorządowy PAP.