Dobry zawód. W marcu odbędzie się kongres dot. szkolnictwa zawodowego

Pod hasłem "dobry zawód" planowany jest w marcu kongres dot. szkolnictwa zawodowego z udziałem m.in. pracodawców i samorządowców - zapowiedziała szefowa MEN Anna Zalewska.

Minister edukacji wskazała, że trwają prace nad budową "nowoczesnej szkoły branżowej, nowoczesnego technikum". "Ileś działań zostało już podjętych (…). Przepisy już dają ogromne możliwości, ale one są jeszcze niewystarczające" – oceniła.

"W marcu odbędzie się kongres zawodowy pod hasłem +dobry zawód+. Spotkamy się z powiatami, pracodawcami po to, by pokazać wszystkie przepisy, które chcemy zmienić" – powiedziała minister.

"Przypominam, że chcemy dotknąć i ustawy o finansach publicznych, i ustaw podatkowych. Branże, spółki, korporacje są gotowe dołożyć się do systemu edukacji poprzez m.in. wyposażenie, ale jest problem z podatkiem od darowizny" – dodała.

Minister zachęcała, by nauczyciele śledzili, jakie MEN zaproponuje zmiany. "My naprawdę jesteśmy otwarci, reagujemy. (…) Czasami są to drobiazgi, które łatwo jest zmienić, a które skutecznie przeszkadzają w rozwoju, przygotowywaniu do rynku pracy" – powiedziała.

Zalewska przypomniała, że powołana została Rada Dyrektorów Szkół Zawodowych. Jej członkami zostali dyrektorzy szkół prowadzących kształcenie zawodowe (techników i branżowych szkół I stopnia) reprezentujący różne branże i ze wszystkich województw.

Źródło: Codzienny Serwis Informacyjny PAP

aba/

Opublikowano: 2018-01-12 12:36

Uwaga! Artykuł pochodzi z portalu internetowego Serwis Samorządowy PAP.