Sędzia komisarzem. MSWiA o rekrutacji na komisarzy wyborczych

Sędziowie mogą brać udział w naborze na komisarzy wyborczych – informuje Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Trwa rekrutacja komisarzy wyborczych. Spośród osób, które przejdą proces rekrutacji, minister spraw wewnętrznych i administracji przedstawi kandydatów, z których Państwowa Komisja Wyborcza najpóźniej na początku kwietnia powoła nowych komisarzy wyborczych.

„W związku z licznymi pytaniami, informujemy, że sędziowie również mogą przystąpić do procedury rekrutacji do pełnienia funkcji komisarzy wyborczych” – wyjaśnia MSWiA w komunikacie na stronie internetowej.

Zgłoszenia sędziów (elektroniczne i w wersji papierowej) powinny trafić do resortu do 26 lutego. Pozostali kandydaci na przesłanie elektronicznej aplikacji mają czas do 16 lutego; wersja papierowa musi wpłynąć do 21 lutego.

Sędziowie, którzy są lub byli komisarzami wyborczymi lub pełnili inne funkcje związane ze stosowaniem prawa wyborczego, nie muszą przystępować do egzaminu. Dla pozostałych kandydatów egzamin jest obligatoryjny.

aba/

Opublikowano: 2018-02-13 10:18

Uwaga! Artykuł pochodzi z portalu internetowego Serwis Samorządowy PAP.