Usłyszą zarzuty. Agenci CBA zatrzymali dwóch pracowników PGK z Koszalina

Kolejne osoby podejrzewane o ustawienie przetargu na dostawy samochodów do zbierania odpadów komunalnych zostały zatrzymane przez CBA.

Agenci Centralnego Biura Antykorupcyjnego z Łodzi zatrzymali dwóch pracowników przedsiębiorstwa komunalnego z Koszalina: zastępcę kierownika PGK w Koszalinie i innego pracownika tej spółki. To już 8 osób podejrzanych w sprawie zmowy przetargowej w spółkach miejskich.

Delegatura CBA w Łodzi pod nadzorem Prokuratury Regionalnej w Łodzi prowadzi śledztwo dotyczące procederu ustawienia przetargów - zmowy przetargowej w spółkach miejskich na korzyść jednej z wrocławskich firm.

Śledczy CBA ustalili, że przedstawiciele firmy z Wrocławia mieli wejść w porozumienie z urzędnikami samorządowymi i pracownikami spółek samorządowych w związku z ogłaszanymi w 2016 r. przetargami na dostawy samochodów do zbierania odpadów komunalnych (opiewających w sumie na ponad 2,5 mln złotych).

Agenci CBA z Łodzi zatrzymali już wcześniej prezesa i handlowca z wrocławskiej firmy zajmującej się dostawami m.in. specjalistycznych ciężarówek, prezesa Miejskiego Zakładu Usług Komunalnych w Kole, byłego prezesa tej spółki oraz pracownika Miejskiego Zakładu Oczyszczania w Pruszkowie, a także burmistrza Koła.

Ustalenia CBA i Prokuratury Regionalnej w Łodzi wskazują, że do ustawienia przetargu doszło także w Koszalinie. To dlatego zatrzymano zastępcę kierownika PGK w Koszalinie i pracownika tej spółki. Agenci CBA zabezpieczają dokumenty w spółce komunalnej oraz przeszukują mieszkania zatrzymanych, którzy usłyszą zarzuty w prokuraturze.

Źródło: CBA

jas/

Opublikowano: 2018-02-13 13:57

Uwaga! Artykuł pochodzi z portalu internetowego Serwis Samorządowy PAP.