Alkohol w dzień. Władze Piotrkowa Trybunalskiego chcą zakazać sprzedaż alkoholu w nocy

Władze Piotrkowa Trybunalskiego chcą wprowadzić tam zakaz sprzedaży alkoholu w godzinach nocnych. Zakaz dotyczyłby tylko sklepów. Decyzja jest w rękach radnych.

W poniedziałek w Piotrkowie odbył się briefing prasowy, podczas którego prezydent Piotrkowa Krzysztof Chojniak opowiedział o swoim pomyśle wprowadzenia zakazu sprzedaży alkoholu w godzinach nocnych.

- Od kilku lat dochodzą do mnie sygnały od wielu piotrkowian postulujących zakaz sprzedaży alkoholu w godzinach nocnych. Przy takich punktach sprzedaży wieczorami często dochodzi do zdarzeń niebezpiecznych i zakłócania porządku publicznego. Ludzie nie mogą wówczas odpocząć po dniu pracy – mówił o przyczynach takiej inicjatywy prezydent. Zaznaczając, że przez wiele lat samorząd nie miał możliwości wpływania na te sferę życia miasta.

- Ostatnie zmiany w przepisach umożliwiły nam wprowadzenie takiego zakazu. Piotrków Trybunalski jako jeden z pierwszych samorządów będzie chciał wprowadzić tego typu ograniczenia. Propozycję takiej uchwały przedłożę radnym i to do Rady Miasta będzie należała ostateczna decyzja – podkreślił Krzysztof Chojniak.

Zakaz będzie obowiązywał od 22.00 lub 23.00 do 6:00 i będzie dotyczył wyłącznie sprzedaży detalicznej i miejsc, w których alkoholu nie można spożywać na miejscu. - Ta uchwała nie będzie dotyczyć punktów gastronomicznych. W barach, pubach i restauracjach będzie można kupować alkohol – podkreślił prezydent Chojniak.

O znaczeniu zaproponowanej zmiany mówił Jacek Hofman, komendant Straży Miejskiej. - Częstokroć na osiedlach, na których funkcjonują takie sklepy, dochodzi do łamania przepisów. Ograniczenie sprzedaży bez wątpienia przełoży się na zwiększenie bezpieczeństwa – podkreślił.

Uchwała trafi pod obrady Rady Miasta najprawdopodobniej w kwietniu. Jak zaznaczał wiceprezydent Andrzej Kacperek, będzie to cały pakiet uchwał, które będą regulować wszystkie kwestie związane ze sprzedażą alkoholu.
- W tym pakiecie będzie także uchwała, która wyłączy z zakazu obręb miasta, w którym będzie odbywać się impreza masowa - precyzował wiceprezydent Kacperek. - Dzięki temu np. na Dniach Miasta czy Biesiadzie Trybunalskiej zakaz sprzedaży alkoholu nie będzie obowiązywał.

jmk/
Źródło: UM Piotrków Trybunalski

Opublikowano: 2018-03-13 11:15

Uwaga! Artykuł pochodzi z portalu internetowego Serwis Samorządowy PAP.