Tczew pionierem. W mieście startuje Szkolny Budżet Obywatelski

W Tczewie rusza Szkolny Budżet Obywatelski. 5 tys. uczniów tczewskich podstawówek zdecyduje o wydaniu 200 tys. zł na szkolne zakupy i inwestycje.

Szkolny Budżet Obywatelski to nowa inicjatywa prezydenta Tczewa Mirosława Pobłockiego. Adresowany jest on do 9 publicznych podstawówek w tym mieście. – W samorządowych szkołach podstawowych uczy się u nas blisko 5 tys. uczniów – mówi Mirosław Pobłocki. – Dla dzieci to świetna lekcja wychowania obywatelskiego w praktyce i przygotowanie do wzięcia udziału w „dużym” Budżecie Obywatelskim Tczewa. Każdy z uczniów będzie miał możliwość współdecydowania o tym, na co wydane zostaną pieniądze, a zakupy lub inwestycje będą służyć całej szkolnej społeczności.

Uczniowie samorządowych tczewskich szkół podstawowych będą mieć do dyspozycji łącznie 200 tys. zł (ponad 22 tys. zł na szkołę). Propozycje projektów do zrealizowania w ramach Szkolnego Budżetu Obywatelskiego mogą zgłosić wyłącznie uczniowie danej szkoły. Procedurę zgłaszania propozycji projektów do zrealizowania w danym okręgu i ich weryfikacji przygotowuje i przeprowadza dyrektor szkoły. Projekty spełniające kryteria zostaną poddane pod głosowanie przez uczniów danej szkoły. Wybrane projekty zostaną skierowane do realizacji przez właściwych dyrektorów szkół i we współpracy z autorami projektu.

Zgodnie z harmonogramem, zadania zostaną zaproponowane i przegłosowane przez uczniów przed rozpoczęciem wakacji, a ich realizacja nastąpi do końca tego roku.

Źródło: UM Tczew

Opublikowano: 2018-05-14 15:38

Uwaga! Artykuł pochodzi z portalu internetowego Serwis Samorządowy PAP.