Twoje dane. GIODO zaprasza na seminarium ws. ochrony danych uczniów

Jak uczyć dzieci i młodzież ochrony danych osobowych? GIODO zaprasza na seminarium, podsumowujące VII edycję programu „Twoje dane – Twoja sprawa”.

Upowszechnienie najlepszych, niekonwencjonalnych i efektywnych metod uczenia o ochronie danych osobowych to cel organizowanego przez Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych (GIODO) spotkania będącego jednocześnie podsumowaniem VIII edycji ogólnopolskiego programu edukacyjnego dla szkół „Twoje dane – Twoja sprawa”.

Odbędzie się ono 8 czerwca 2018 r. w Warszawie na PGE Narodowym. Będzie okazją do prezentacji najlepszych praktyk i inicjatyw zrealizowanych podczas trwania programu oraz do środowiskowego spotkania i wymiany doświadczeń.

Podczas seminarium zostaną wręczone nagrody i dyplomy laureatom organizowanych przez GIODO konkursów: dla placówek na najlepszą inicjatywę edukacyjną, a dla uczniów na przygotowanie infografiki, filmu czy miniporadnika nt. „Mój pierwszy telefon – ochrona prywatności w sieci”.

Podczas warszawskiego spotkania czynny będzie również punkt konsultacyjny, w którym wszyscy zainteresowani będą mogli skorzystać z porad ekspertów GIODO.

Udział w spotkaniu jest możliwy po dokonaniu rejestracjiza pomocą formularza umieszczonego pod adresem: https://rejestracja.giodo.gov.pl/.

Zgłoszenia będą przyjmowane do 25 maja 2018 r. Wydarzenie jest bezpłatne, a o udziale decyduje kolejność zgłoszeń.

Podstawowym celem zainicjowanego w 2009 r. Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego GIODO „Twoje dane - Twoja sprawa” jest podnoszenie wiedzy dotyczącej ochrony danych osobowych i prawa do prywatności zarówno wśród nauczycieli, jak i uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych oraz ośrodków doskonalenia nauczycieli. W obecnej edycji Program realizują 334 placówki.

W czasie realizacji Programu nauczyciele uczestniczą w bezpłatnych szkoleniach dotyczących ochrony danych osobowych, poznają dobre praktyki w zakresie ochrony prywatności dzieci i młodzieży, doskonalą warsztat metodyka i edukatora w ww. obszarze tematycznym, prowadzą zajęcia z uczniami polskich szkół. Poszczególnym edycjom Programu towarzyszą m.in. konkursy dla uczniów i szkół.

Patronat honorowy nad programem sprawują Minister Edukacji Narodowej i Rzecznik Praw Dziecka. Serwis Samorządowy PAP objął wydarzenie patronatem medialnym.

aba/

Opublikowano: 2018-05-15 10:13

Uwaga! Artykuł pochodzi z portalu internetowego Serwis Samorządowy PAP.