Wzór wniosku. „Godność. Wolność. Niepodległość”: jest formularz dla szkół, będzie dla JST

Publikujemy wzór wniosku o dofinansowanie organizowanych przez szkoły wystaw czy wycieczek związanych z obchodami stulecia odzyskania niepodległości Polski. Wkrótce będzie też wzór dla gmin.

W Dzienniku Ustaw ukazało się rządowe rozporządzenie w sprawie szczegółowych warunków, form i trybu wspierania przedsięwzięć w zakresie edukacji patriotycznej i obywatelskiej dzieci i młodzieży, realizowanych w 2018 r. w ramach programu wieloletniego „Niepodległa”. Ministerstwo edukacji te działania określa mianem projektu „Godność. Wolność. Niepodległość”.

W ramach programu szkoły mogą ubiegać się o wsparcie finansowe w wysokości od 3 do 10 tys. zł. Wnioski składają w gminach, a te zbiorczo występować będą do wojewody (o kwotę od 3 do 50 tys. zł). Czytaj więcej: Pieniądze dla szkół. MEN uruchamia program „Godność. Wolność. Niepodległość”

Resort edukacji opublikował na swojej stronie wniosek dla szkół (zamieszczamy fo w załączniku pod artykułem). Czy będzie też specjalny formularz dla samorządów? - dopytywali Czytelnicy, a my dopytaliśmy w MEN.

"Przygotowujemy taki formularz wniosku. Jutro [w czwartek] wzór będzie opublikowany" - poinformowało biuro prasowe ministerstwa.

aba/

Opublikowano: 2018-05-16 15:25

Uwaga! Artykuł pochodzi z portalu internetowego Serwis Samorządowy PAP.