Kraków: Powstanie piłkarska strefa kibica

Kraków szykuje się do Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej. Przy Hali 100-lecia Cracovii i Centrum Osób Niepełnosprawnych powstanie Krakowska Strefa Kibica. Pierwszy mecz zobaczymy już w czwartek, 14 czerwca. Organizatorem wydarzenia jest Miasto Kraków, Stowarzyszenie KS Cracovia 1906 oraz Małopolska Organizacja Turystyczna. Patronat medialny nad wydarzeniem objęło radio RMF FM.

Kibice obejrzą mecze na nowoczesnym 45-metrowym telebimie o wymiarach 9x5 m. Strefa będzie podzielona na dwie części: dopingu i gastronomiczną. Kibice będą mogli skorzystać z bogatej oferty gastronomicznej. A to nie wszystkie atrakcje! Przygotowana zostanie m.in. piłkarska fotobudka z gadżetami - kibice samodzielnie będą mogli wybrać ramkę oraz dodać logo Krakowa do zdjęcia. Miasto zaprasza również do specjalnej strefy malowania twarzy.

Dla najmłodszych kibiców przygotowano turniej piłki nożnej, pokazy tenisowe, miniturniej zapaśniczy, symulator pływania kajakowego, kreatywne animacje i warsztaty, zabawy z dużą tęczową chustą animacyjną, przeciąganie liny, pokazy taneczne, akrobatyczne oraz baletowe.

Krakowska Strefa Kibica została również dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych. Specjalnie dla nich zaplanowano zawody w szermierce na wózkach, koszykówce, handbike, badmintonie, tenisie stołowym. Dużym wyzwaniem będzie wyścig z przeszkodami. W programie wydarzenia nie może zabraknąć udziału krakowskiego ogrodu zoologicznego. W poniedziałek, 18 czerwca w przeddzień meczu Polska – Senegal zwierzęta wytypują zwycięzców.

Krakowska Strefa Kibica będzie również tętniła życiem poza meczami. W przerwach piłkarskich rozgrywek na telebimie zobaczymy filmy z Krakowem w tle.

Opublikowano: 2018-06-11 17:56

Uwaga! Artykuł pochodzi z portalu internetowego Serwis Samorządowy PAP.