Bezpartyjni Samorządowcy i Dolnośląski Ruch Samorządowy wystawią wspólną listę do sejmiku dolnośląskiego i własnych kandydatów na burmistrzów czy prezydentów miast. Szef Dolnośląskiego Ruchu Samorządowego i marszałek dolnośląski Cezary Przybylski podkreślił w poniedziałek, że oba stowarzyszenie łączy wspólnota celów i idei.

„Naszym wspólnym celem i ideą jest rozwój Dolnego Śląska. Dlatego postanowiliśmy połączyć siły i stajemy się jednym ciałem. Zapraszamy inne ruchy, np. miejskie i lokalne do współpracy” - powiedział Przybylski.

Lider Bezpartyjnych Samorządowców, prezydent Lubina Robert Raczyński podkreślił, że połączenie ruchów samorządowych to odpowiedź na zawłaszczanie samorządu przez partie polityczne. „W interesie społeczeństwa jest, by partie polityczne w ogóle zrezygnowały ze startu w wyborach samorządowych. Na pewno z naszej strony nigdy nie będzie wsparcia i zgody na zawłaszczanie przez partie polityczne samorządu: gmin, miast i województw” - powiedział Raczyński.

Dodał, że połączenie ruchów ma służyć wystawieniu wspólnej listy do sejmiku województwa, natomiast na poziomie gmin i miast poszczególne komitety samorządowe będą miały swobodę.

Członkiem i współzałożycielem Dolnośląskiego Ruchu Samorządowego jest prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz. W maju zawarł on wyborczą koalicję z SLD i Nowoczesną, w ramach której kandydatem na prezydenta Wrocławia jest urzędnik miejski Jacek Sutryk. Tymczasem kilka miesięcy wcześniej DRS zdecydował, że kandydatem tego ruchu na prezydenta jest wicemarszałek województwa Jerzy Michalak.

Źródło: Codzienny Serwis Informacyjny PAP

woj/

Opublikowano:

Uwaga! Artykuł pochodzi z portalu internetowego Serwis Samorządowy PAP.