Trzebnica: Prawie pół wieku Sparty

45-lecie istnienia Klubu Sportowego Sparta Skarszyn oraz zbliżający się Dzień Dziecka, były świetną okazją do wspólnego świętowania w Skarszynie. 31 maja odbył się tam festyn sportowo-rekreacyjny. Kolorowe dmuchańce, gry i zabawy z animatorem, turniej piłki nożnej czy zabawa taneczna, to tylko niektóre z przygotowanych atrakcji.

Piękna słoneczna pogoda przywitała wszystkich gości pikniku, w tym m.in. burmistrza Marka Długozimę, przewodniczącego Rady Miejsko-Gminnej LZS Jana Janusiewicza, honorowego jej członka Jerzego Krakowiaka, dyrektora firmy Agrobeta Zbigniewa Sidorowskiego oraz Antoniego Nowaka.

Zebranych przywitał Jan Janusiewicz, który od lat związany jest z klubem Sparta Skarszyn: - Dopisała nam w tym roku zarówno pogoda, jak i frekwencja. Możemy więc przyzwoicie uczcić ten jubileusz oraz uhonorować ludzi, którzy czynnie przyczyniają się do rozwoju i funkcjonowania naszego klubu. Wśród nich są piłkarze, byli zawodnicy, działacze. Szczególne słowa podziękowania kieruję na ręce burmistrza Marka Długozimy, który stale wspiera nas, naszą wieś i wszystkie 41 sołectw, które rozwijają się tak dobrze i prężnie jak cała Gmina Trzebnica – powiedział przewodniczący Rady LZS i razem z sołtysem Kamilem Ankierem, a jednocześnie prezesem klubu, wręczyli medale i podziękowania.

- Cieszę się, że mogę uczestniczyć w tej wspaniałej uroczystości klubu, który od tylu lat znajduje się na sportowej mapie Gminy Trzebnica tworząc jej historię. Skarszyn jest nierozerwalnie związany ze Spartą, a ludzie, którzy tworzyli i tworzą ten klub, są także odpowiedzialni za rozwój miejscowości. Dziękuję Janowi Janusiewiczowi oraz Kamilowi Ankierowi i wszystkim, którzy są związani ze Spartą – powiedział burmistrz i dodał: - Mam jeszcze jedną bardzo ważną informację dla wszystkich mieszkańców. Jeszcze w tym roku rozpocznie się budowa nowej świetlicy w Skarszynie. Będzie to w pełni nowoczesny obiekt, który powstanie tuż obok boiska. Patrząc na potencjał ludzi i miejscowości, wierzę, że dobrze ją wykorzystacie – zakończył.

Jedną z atrakcji pikniku był mecz piłki nożnej, w którym zmierzyli się byli i obecni piłkarze klubu. Po rzutach karnych wygrali oldboje. W przerwie meczu każdy z zawodników odebrał pamiątkowy medal. Biesiadowanie trwało do późnych godzin wieczornych.

Opublikowano: 2018-06-12 08:27

Uwaga! Artykuł pochodzi z portalu internetowego Serwis Samorządowy PAP.