Trzebnica: Budżet obywatelski 2018

Dobiegła końca 5. jubileuszowa edycja Trzebnickiego Budżetu Obywatelskiego. Po raz kolejny zaprezentowano wyniki konsultacji społecznych, których głównym celem było oddanie w ręce lokalnej społeczności decyzji o realizacji oczekiwanych inwestycji. W 5. edycji pozytywnie zweryfikowano 4 wnioski. Głosowanie mieszkańców trwało od 16 kwietnia do 20 maja 2018 i odbywało się w formie papierowej, jak i elektronicznej. Łącznie oddano 2 691 głosów, w tym 2 459 głosów ważnych oraz 232 głosów nieważnych.

Do realizacji w ramach Budżetu Obywatelskiego Gminy Trzebnica na 2018 rok wybrany został projekt nr 2 pod nazwą: "Budowa boiska wielofunkcyjnego (boisko do piłki nożnej, koszykówki i siatkówki) w Taczowie Wielkim". Burmistrz Marek Długozima pogratulował sukcesu sołtys Renacie Bisikiewicz oraz wszystkim zaangażowanym w akcję zbierania głosów na rzecz zwycięskiego projektu, który ma służyć mieszkańcom trzech wiosek. Popwłany przez burmistrza Budżet Obywatelski jest szansą na zauważenie i docenienie oddolnych inicjatyw mieszkańców.

Do tej pory w ten właśnie sposób powstały w Gminie Trzebnica takie inicjatywy jak otwarte niedawno boisko w Domanowicach, czy strefa aktywności "Junior Senior" w Małuszynie, a także wcześniejszy projekt związany z poprawą infrastruktury w Komorowie. W pierwszej edycji powstały także: nowy plac zabaw u zbiegu ulic: Daszyńskiego, Sienkiewicza i Kościelnej oraz pomnik upamiętniający kolej wąskotorową przy ul. Wrocławskiej w Trzebnicy


Opublikowano: 2018-06-12 10:29

Uwaga! Artykuł pochodzi z portalu internetowego Serwis Samorządowy PAP.